Rezultate te kerkimit per termin: +Ismail +Qemajli

Meta: total 16 / total_found 16 / time 0.000 / keyword[0] ismail / docs[0] 11635 / hits[0] 22473 / keyword[1] qemajli / docs[1] 38 / hits[1] 47 /
RULETA RUSE NË LAS VEGAS
  • 2019-02-27

RULETA RUSE NË LAS VEGAS

Nga Fadil LEPAJA Paramendojeni sikur në Las Vegas, të ri-konceptohej hazardi. Kush ka shumë para, apo shumë fuqi politike, nuk luan më me para, por me kokë. E hedh kokën e tij politike në tavolinë. Jep ide për këmbim territoresh, apo vendosë taksën krejt njësoj nga këndvështrimi i lo

No Pic available
  • 2016-08-23

Vriten tre persona në Gjakovë

Një ngjarje e rëndë ka tronditur sot qytetin e Gjakovës në Kosovë, ku tre persona janë vrarë me armë zjarri. Mediat në Kosovë shkruajnë se ngjarja ka ndodhur sot rreth orës 16:00, në rrugën Ismail Qemajli në Gjakovë. Lajmin e ka konfirmuar për KosovaPress, zëdhënësja e Policisë

Konfirmohet vrasja e trefishtë në çarshi të Gjakovës
  • 2016-08-23

Konfirmohet vrasja e trefishtë në çarshi të Gjakovës

Policia e Kosovës ka dalë me një komunikatë zyrtare për vrasjen e tre personave në çarshi të Gjakovës, të martën pasdite. "Me datë 23.08.2016 në ora 16:30 stacioni policor në Gjakovë ka marr informatë se në rrugën 'Ismail Qemajli' ka të shtëna me armë zjarri. Patrullat policore

Presidenti Nishani: Isa Boletini ishte dorë e djathtë e Ismail Qemalit, pas tij qëndronte Kosova
  • 2015-06-10

Presidenti Nishani: Isa Boletini ishte dorë e djathtë e Ismail Qemalit, pas tij qëndronte Kosova

Në emisionin Zona e Debatit, i cili është duke u transmetuar tash në Klan Kosova, mysafir është Presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani. Presidenti Nishani e vlerësoi figurën dhe rolin e heroit të kombit, Isa Boletini. AdPlatformZone = {id: "549f

Javën e ardhshme fillojnë vizitat sistematike mjekësore në Komunën e Prishtinës
  • 2015-03-05

Javën e ardhshme fillojnë vizitat sistematike mjekësore në Komunën e Prishtinës

Duke filluar nga dita e hënë, 9 mars 2015, në shkollat e mesme dhe të ulëta të Komunës së Prishtinës do të fillojnë vizitat sistematike mjekësore për nxënësit e klasave të I – ra, V – ta dhe të IX &ndas

Fisi, Ylli dhe Rexha e bëjnë “sefte” (Foto)
  • 2015-02-21

Fisi, Ylli dhe Rexha e bëjnë “sefte” (Foto)

Zgjedhjet e brendshme në Lëvizjen Vetëvendosje kanë bërë që të "ngritën në këmbë" gjithë anëtarësia dhe aktivistët. Deputetët e këtij subjekti, Fisnik Ismajli dhe Rexhep Selimi nën shoqërimin e asamblistit të Prishtinës, Ylli Hoxha, kanë votuar para pak çastesh në shkollën

Fëmijët kosovarë, të parët në rajon për përdorim të internetit
  • 2014-01-25

Fëmijët kosovarë, të parët në rajon për përdorim të internetit

Fëmijët sot i ekspozohen ekranit shumë orë në ditë. Ata këtë kohë e kalojnë duke shikuar televizorin, pranë kompjuterit apo lojërave të ndryshme elektronike, duke shikuar në ekrane. Sipas sociologëve, pasojat e të që

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama