Rezultate te kerkimit per termin: +Ismail +Qemali

Meta: total 1000 / total_found 2909 / time 0.002 / keyword[0] ismail / docs[0] 11635 / hits[0] 22473 / keyword[1] qemali / docs[1] 3126 / hits[1] 5174 /
Ndërron jetë ish-deputeti i PD-së në Vlorë
  • 2019-04-09

Ndërron jetë ish-deputeti i PD-së në Vlorë

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Abedin Elmazi është ndarë nga jeta ditën e sotme. Lajmi është bërë i ditur nga kreu i PD-së, Lulzim Basha, përmes një shënimi në Facebook. Basha njofton ndarjen nga jeta të Elmazit, si dhe i shpreh ngushëllimet familjes. Me hidhërim të thellë m

Sot protesta e opozitës, qytetarët nisen nga rrethet drejt Tiranës
  • 2019-03-16

Sot protesta e opozitës, qytetarët nisen nga rrethet drejt Tiranës

Në orën 11.00 të kësaj të shtune pritet të kulmojë protesta e opozitës para Kryeministrisë. Qysh në orët e para të mëngjesit qytetarët mbështetës të opozitës janë nisur nga rrethet, për tu bërë bashkë në Tiranë. E ndërsa përgatitjet vijojnë, kryetarja e Lëvizjes Socialis

Protesta e 16 shkurtit, policia: PD po aktivizon kriminelët për të ushtruar dhunë
  • 2019-02-15

Protesta e 16 shkurtit, policia: PD po aktivizon kriminelët për të ushtruar dhunë

Policia e Shtetit është e angazhuar tërësisht për marrjen e masave për mbarëvajtjen e protestës së njoftuar nga subjektet politike të opozitës, për datën 16 shkurt 2019, si një detyrim ligjor dhe i natyrshëm i saj, për mbështetjen e të drejtës së organizmit dhe protestave paqëso

Policia refuzon kërkesën e PD për zhvillimin e protestës
  • 2019-02-14

Policia refuzon kërkesën e PD për zhvillimin e protestës

Mes Partisë Demokratike dhe policisë së Tiranës ka pasur 4 korrespondenca dhe replika por situata nuk ka ndryshuar. Në korrespondencat me policinë, Partia Demokratike argumenton se vendimi për refuzimin e lejes është arbitrar dhe pa asnjë bazë ligjore. Ju njoftojmë se tubimi i datës 16

Basha me studentë e pedagogë në Vlorë, zbardh planin e PD për arsimin
  • 2019-02-09

Basha me studentë e pedagogë në Vlorë, zbardh planin e PD për arsimin

Kryedemokrati Lulzim Basha ndodhet në Vlorë ku po zhvillon një takim me studentë dhe pedagogë të Universitetit Ismail Qemali. Ai tha para të pranishmëve në sallë se sistemi arsimor do të jetë në ditët më të zeza nëse vazhdohet me Ligjin e Arsimit të Lartë. Duke ftuar vlonjatët ti

Qëlloi me armë pronarin e marketit ku i punonte e dashura, shkak thashethemet
  • 2019-01-31

Qëlloi me armë pronarin e marketit ku i punonte e dashura, shkak thashethemet

Pesë muaj pas atentatit që i bëri një tregtari në Vlorë, arrestohet autori. Laert Bimaj, 50 vjeç, është vënë në pranga nga specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimit Kundër Personit dhe Pronës, pasi rezultonte person në kërkim. Ai dyshohet si autor i atentatit të ndodhur më 6

No Pic available
  • 2019-01-24

Margariti nga Vlora: Ismail Qemali, shtetari që zbuloi sekretin për një Shqipëri të përparuar

“Janë të shumtë liderat që udhëheqin, por shumë të rrallë ata që shkruajne historinë. Dhe ende me te rralle ata qe si Ismail Qemali, e permbysin historine per ta rishkruar” u shpreh Minisrrja e Kulturës, Elva Margariti nga Vlora. Ministrja e Kulturës mori pjesë në ceremonin

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama