Rezultate te kerkimit per termin: +Ismail +Qemalin

Total: 676
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:20.929Z

Nishani përkrah mazhorancës në Vlorë, ngre flamurin dhe kujton Ismail Qemalin

Edhe këtë ditë festash të Nëntorit, opozita dhe mazhoranca shqiptare janë të ndara.  E djathta, me në krye Lulzim Bashën kujtoi të rënët për Çlirimin e Shqipërisë duke vendosur kurora me lule në Varrezat e Dëshmorëve në Tiranë. Për demokratët 28 Nëntorit veç Pavarësis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:45.925Z

Vlora sfidon qeverinë, një shtatore 7 metra për Ismail Qemalin

Edhe pse qeveria akoma nuk i ka akorduar fonde Bashkisë së Vlorës me rastin e 100- vjetorit, kreu i kësaj bashkie z. Shpëtim Gjika ka vendosur që Vlora të jetë kryeqendra e festimeve. Puna ka filluar me ndërtimin e shtatores së Ismail Qemalit, monument 7 metra i lartë (4.20

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:35.595Z

Shtyhet konkursi për Ismail Qemalin, paraqitje jo serioze

Disa nga bocetet e propozuara për shtatoren e Ismail Qemalit, të ekspozuara në Galerinë e Arteve Ekspozohen bocetet për Qemalin, Prishtinën, Zogun. Rubens Shima: Kemi një moskuptim të fizionomisë së personalitetit të tij. Viti-fushatë i 100-vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë, kr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:29.821Z

Basha ironizon Ramën: Të dielën svotohet për Skënderbeun e Ismail Qemalin, por për ekonominë

Në mbyllje të fushatës elektorale në Kurbin, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ironizoi kryeministrin Edi Rama kur tha se ai nuk ka plan, ndërsa bën thirrje që të dielën të votohet për Ismail Qemalin e Skënderbeun. Basha tha se të dielën nuk votohet për Ismail Qemalin dhe Skë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:46.181Z

Dhurata e Vlores per Ismail Qemalin

Për 100-Vjetorin e Pavarësisë, Vlora do të ketë një shtatore të Ismalil Qemalit, shtatë metra të lartë, e cila do të vendoset në sheshin e Skelës, aty ku dikur ka qenë shtatorja e Hysni Kapos, një prej udhëheqësve k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.165Z

Nje telegram i rralle per Ismail Qemalin

TIRANE-Nje dokument i rralle e i panjohur per pavaresine dhe Ismail Qemalin sapo eshte publikuar nga sternipi i plakut te Vlores Darling Vlora. Dokumenti ne fjale eshte nje telegram urimi te cilin Castriota Scanderbeg II pasardhes i Skenderbeut ia dergoi Ismail Qemalit me rastin e Shpalljes se Pavar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:56.841Z

Erla Mëhilli revoltohet nga vendimi për plehrat dhe Ismail Qemalin: Do na e bëjë edhe flamurin mavi

Ish- zëdhënësja e Sali Berishës, Erla Mëhilli, është revoltuar nga vendimet e qeverisë së re, që ndalojnë importin e plehrave dhe vendosin foton e Ismail Qemalit në zyrat e shtetit. Qeveria Rama mori tre vendimet e para. Përveç Kodit të Etikës, dy vendimet e tjera ja

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama