Rezultate te kerkimit per termin: +Ismailaj

Total: 518
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:59.607Z

Kastriot Ismailaj: Nuk tërhiqem nga arbitrazhi

Kastriot Ismailaj akuzon prokurorinë se po përdoret nga qeveria në formë presioni që të heqë dorë nga gjyqi i arbitrazhit në Vjenë. Në procesin gjyqësor që po zhvillohet në Gjykatën e Krimeve të Rënda, ku organi i akuzës ka kërkuar konfiskimin e rreth 3.5 mln eurove që janë bll

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:58.335Z

Kastriot Ismailaj transferohet në burgun 302

Biznesmeni Kastriot Ismailaj është transferuar nga burgu i Fierit në burgun 302 në Tiranë për arsye sigurie. Ismailaj akuzohet për pastrim parash dhe mashtrim në shuma të mëdha. Ai ka qenë administrator i disa kompanive, dhe ka pasur një rol kryesor në mbledhjen e e borxheve të kompa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:14.183Z

Ismailaj, pastrim parash që në vitin 2006

Prokuroria e Tiranës ka shfuqizuar disa vendime pushimi për procedime të njëpasnjëshme. Firmat e tij kanë xhiruar nëntë vitet e fundit dhjetëra milionë euro, nga Zvicra dhe nga SHBA-ja. Biznesmeni në gjyq: Kam firmë të ligjshme në Zvicër DETAJE Prokuroria – Ismailaj do të pë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:51.227Z

Kastriot Ismailaj, gjithçka për të shtyrë seancën

Ish-administratori i DIA-s, Kastriot Ismailaj bëri gjithçka që parashikonte Kodi i Procedures Penale që të dështonte seanca gjyqësore këtë të premte. Në kushtet kur mungonte avokati i zgjedhur prej tij, Vladimir Meci, i akuzuar për afera dhe mashtrime në shuma të konsiderueshme, kur C

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.262Z

Ismailaj: Paratë e mia, në vitet 2006-2008

Biznesmeni që akuzohet për mashtrim dhe pastrim parash për CEZ-DIA dëshmon në gjykatë: Paratë kanë ardhur nga bankat dhe janë nga rrugët ligjore   Sokol Çobo Biznesmeni që u vu në qendër të ciklonit të politikës, për marrëveshjen mes CEZ dhe DIA-s, tregoi dje në gjykatë se 5 mi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:59.606Z

Ismailaj: Ja e vërteta e pasurisë time

Drejtori i DIA-s, Kastriot Ismailaj, mohoi akuzat e Prokurorisë për pasuri të pajustifikuar, lidhur me konfiskimin e pasurisë prej 4.5 milionë euro. Ismailaj ishte i pranishëm në seancën e sotme, ku deklaroi se pasuria e tij është e ligjshme dhe tërësisht e justifikuar. "Kompania e bl

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:58.295Z

Transferohet ne Tirane Kastriot Ismailaj

brbrNje nga deshmitaret kyc ne aferen e ceshtjes CEZ por edhe i akuzuari kryesor se ka marre parate e kompanise publike te shperndarjes se energjise permes mashtrimit me firmen Dia Kastriot Ismailaj eshte transferuar nga ambientet e paraburgimit te Fierit ne ato te Tiranes Burime prane policise bej

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama