Rezultate te kerkimit per termin: +Ismailajt

Total: 227
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:46.101Z

Konfiskohen llogaritë e Ismailajt

Gjykata e Krimeve të Rënda ka pranuar kërkesën e prokurorisë për konfiskimin e llogarive bankare të Kastriot Ismailajt, ish-administratorit të DIA-s. Më konkretisht, llogaritë bankare të konfiskuara janë me vlerë 3,2 milionë dollarë dhe tjetra me 450 mijë euro. Nga verifikimet e kry

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:47.342Z

Gjyqi i Kastriot Ismailajt, gjykata pranon dëshmitarët e mbrojtjes

Avokati Vladimir Meçi: Do të pyeten të gjithë zyrtarët që kanë dijeni   Një nga dosjet më të bujshme në gjykatë është edhe procesi kundër Kastriot Ismailajt, për marrëveshjen me CEZ-in për mbledhjen e borxhit të prapambetur. Avokatët e Ismailajt i kanë paraqitur gjykatës n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:47.323Z

Gjyqi i Kastriot Ismailajt, dëshmitar edhe një ministër

Zbardhet lista e personave VIP qthirren nga Gjykata e Tiranës, me cilësinë e dëshmitarëve në procesin penal ndaj Kastriot Ismailajt. Ata janë Damian Gjiknuri, Alma Hicka, Ardian Çela, amerikania Rebeka Gaskin dhe çeku Josef Hajsek, konfirmuan për "Panorama.al", burime të besueshme. Ishte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:36.617Z

Shtyhet gjyqi i Kastriot Ismailajt

brbrPerfaqesuesit ligjor te OSHEE-se duket se kane mbledhur materiale te shumta per te mbeshtetur pretendimet e tyre ne procesin kunder Kastriot Ismailajt Si rralle here ne nje gjyq pala paditese depozitoi ne gjykaten Penale te Tiranes dy valixhe me dosje ku kerkohet konfiskimi i rreth 8 milion eur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:57.804Z

Prokuroria: Konfiskim të llogarive të Ismailajt

Prokuroria e Krimeve të Rënda i kërkon gjykatës konfiskimin e llogarive bankare të Kastriot Ismailajt dhe të nënës së tij, Luftie Ismailaj. Në kërkesën e siguruar nga Top Channel, prokurorët pohojnë nisjen e hetimit pasuror ndaj këtyre dy shtetasve, duke qenë se ndaj 52-vjeçarit p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:58.177Z

Prokuroria kerkon pasurine e Ismailajt

brbrProkuroria e Krimeve te Renda kerkoi konfiskimin e 2 milione eurove te pasurive ne emer te Kastriot Ismailajt bashkeshortes se tij Vojsava dhe nenes Lutfie Ismailaj Kerkesa e akuzes nuk u prit mire nga avokati mbrojtes i 52-vjecarit i cili pretendoi se ne nje menyre kjo eshte goditje nga shteti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.181Z

Tiranë, dështon seanca përfundimtare ndaj Ismailajt

Dështoi seanca gjyqësore e kësaj të hëne në Gjykatën e Tiranës, ku ishte planifikuar të jepeshin konkluzionet përfundimtare të mbrojtjes, si dhe vendimi përfundimtar ndaj Kastriot Ismailajt për akuzat e mashtrimit me pasoja të renda dhe pastrim i produkteve të veprës penale. Shkak i

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama