Rezultate te kerkimit per termin: +Istitutin

Meta: total 9 / total_found 9 / time 0.000 / keyword[0] istitutin / docs[0] 9 / hits[0] 10 /
Sulmi në Nju Jork, edhe 5 miq argjentinas mes viktimave
  • 2017-11-01

Sulmi në Nju Jork, edhe 5 miq argjentinas mes viktimave

Pesë miq argjentinas u vranë gjatë sulmit të Nju Jorkut, të goditur nga furgoni i drejtuar nga Sayfullo Saipov, shtetasi nga Uzbekistani, 29 vjeç që u fut me mjet në zonën drejt Manhatanit. Pesë viktimat ishin pjesë e një grupi miqsh dhe kishin vendosur të bënin një udhëtim në Nju J

No Pic available
  • 2016-07-08

Trafik pasaportash falco, 11 në pranga, mes tyre funksionarë shteti

Policia italiane me urdhër të Prokurorisë së Romës ka ekzekutuar sot urdhërarrestet ndaj 11 personave, kryesisht shtetas algjerianë e marokenë si dhe 3 italianë, funksionarë të Institutit Poligrafik të Shtetit e të Ministrisë së Financave. Këta persona konsiderohen anëtarë të një

No Pic available
  • 2016-07-08

Banda shqiptare e përfshirë në trafikun e pasaportave

Mediat italiane zbardhin sot detaje mbi trafikun ilegal të pashaportave italiane zbuluar nga Policia italiane e qytetit të Romës i cili çoi gjatë orëve të fundit në ekzekutimin e urdhër arrestimit ndaj 11 personave, mes të cilëve dhe një shtetas shqiptarë si dhe 3 funksionarë të In

No Pic available
  • 2013-05-13

Italia ofron 90 bursa studimi përvitin akademik 2013-2014

TIRANE - Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës Italiane ofron për studentët shqiptarë 90 bursa studimi, me vlerë 620€/muaj, për vitin akademik 2013-2014. Këto bursa u jepen shtetasve shqiptarë që kanë njohuri të mira të

No Pic available
  • 2012-03-05

Garda e Republikes Alo nje grua sle kryeministrin te kaloje

Sikurse do te shikoni nga aktiv iteti i strukturave te policise ne daten 24 nentor deri ne oren 8.00 te dates 25 nentor do te vihet re se gjate dites incidentet me te shumta kane te bejne me vjedhjet e cantave te dores tek femrat me ceshtje bllokimi rruges apo aksidente. Shume shpesh behet fjale edh

No Pic available
  • 2011-12-14

Gara me moshën

Nga Petrit Ruka Parapak ditësh në Galerinë e Artit, në Fier, u hap një ekspozitë me punime të Piktorit të Popullit, Vilson Kilica. Sikur  kësaj fraze  informative ti heqësh emrin e Kilicës, mbetet të jetë një kronikë e zakonshme gazetarie. Një nga ato qindra njoftime rutinë për k

No Pic available
  • 2010-08-02

“Pal Melyshin e infiltroi në radhët e bandës Kadri Hazbiu”

Pjesëtar i bandave të armatosura apo oficer i Sigurimit, i infiltruar në radhët e tyre. Dilema për historinë e Pal Melyshit prej kohësh është e pranishme në opinionin publik. Kundërshti, madje ka pasur edhe në rrethin e familjarëve të tij.Përkundër versionit të të atit, Nikoll Mely