Rezultate te kerkimit per termin: +Istog

Meta: total 510 / total_found 510 / time 0.000 / keyword[0] istog / docs[0] 510 / hits[0] 776 /
Grabitjet e bankave në Shqipëri, ja si janë sofistikuar metodat
  • 2019-01-20

Grabitjet e bankave në Shqipëri, ja si janë sofistikuar metodat

Muaji dhjetor i vitit që sapo mbylli siparin, ashtu si dhe i njëjti muaj i viteve të shkuara, u largua duke shënuar dhe duke marrë me vete ngjarje kriminale në kapitullin e njohur të grabitjes së vlerave monetare gjatë transportit, si dhe në njësitë e biznesit të sistemit bankar jo vet

No Pic available
  • 2018-11-05

Ndëshkimi i të Fortëve, në një javë 54 të arrestuar për drogë dhe armë

Policia e Shtetit në kuadër të operacionit Ndëshkimi i të Fortëve, ka bërë të mundur arrestimin e 54 personave gjatë javës që lamë pas. Drejtori i Departamentit për Sigurinë Publike, në Policinë e Shtetit, Gjovalin Loka tha se arrestimi i Të fortëve është bërë për armëmbajtj

Azdren Llullaku prezantohet te Virtus Entella
  • 2018-02-13

Azdren Llullaku prezantohet te Virtus Entella

Rikthimi në Itali ishte dëshira më e madhe dhe ëndrra e Azdren Llullakut u realizua. Porsi një dhuratë përpara 30-vjetorit të lindjes, sulmuesi i Kombëtares u prezantua te skuadra e tij e re, Virtus Entella. Klubi i Serisë B italiane njoftoi edhe zyrtarisht afrimin e lojtarit të lindur n

No Pic available
  • 2017-05-16

Zyrtare: Avdullah Hoti, kandidat i LDK-së për kryeministër

Kryeministri i Kosovës, në largim, njëkohësisht kryetar i LDK-së, Isa Mustafa, tha të martën se pas konsultave me drejtues të partisë është përcaktuar që Avdullah Hoti të jetë kandidati i këtij subjekti për kryeministër në zgjedhjet e parakohshme parlamentare. LDK hyri n

No Pic available
  • 2017-02-05

Haradinaj: Kur një popull është në këmbë, ai e di që është në të drejtën e tij

Ish-kryeministri i Kosovës dhe kreu i AAK,  Ramush Haradinaj i cili aktualisht është duke qëndruar në Francë, ka përshëndetur të gjithë qytetarët që kanë dalë në mbështetje të tij duke kërkuar lirimin e plotë. Kur një popull është në këmbë -thotë Haradinaj- ai e di që

Llullakun e kërkon edhe Legia e Varshavës
  • 2016-12-17

Llullakun e kërkon edhe Legia e Varshavës

Jo vetëm oferta nga liga italiane dhe ajo gjermane. Pas paraqitjeve të jashtëzakonshme në gjysmën e këtij sezoni, Azdren Llullaku ka tërhequr vëmendje konkrete nga emra të rëndësishëm të futbollit ndërkombëtar. Menjëherë pas interesimit konkret të Steaua-s së Bukureshtit në Ruman

No Pic available
  • 2016-09-13

Ish-gjenerali Clark kërkon monopolin e qymyrit në Kosovë

Ish-gjenerali i NATO-së, Weslwy Clark që udhëhoqi sulmet ushtarake ndaj Serbisë për të çliruar Kosovën, tani kërkon që të marrë licencën ekskluzive për shfrytëzimin e qymyrit në Kosovë. Qeveria kosovare i ka hapur rrugë kompanisë në fjalë, ndërsa licenca po shqyrtohet nga Komis