Rezultate te kerkimit per termin: +Isufit

Total: 373
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:54.616Z

Pronat e Isufit, debat tre palesh ne gjykate

Tirane - Debate te ashpra eshte shoqeruar procesi gjyqesor mbi padine e Erion Isufit ndaj pronave te Erion Isufit, te cilat edhe pse me urdher prokurorie jane zhbllokuar, rezulton krejt e kunderta. Gjate seances avokati i Isufit, Ardian Leka i ka kerkuar gjykatesit Sokol Tona, pavlefshmerine e shkre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:49.808Z

Prokuroria bllokon llogaritë bankare të Erion Isufit

Bllokohen llogaritë bankare të Erion Isufit, kunatit të ministrit të Jashtëm Lulzim Basha. Urdhri është lëshuar nga Prokuroria e Tiranës, në kuadër të hetimeve për shtetasin Damir Fazliç, i cili akuzohet për "pastrim të produkteve të veprës penale". Hetues të çështjes thanë pë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.407Z

Gjykata: Erion Isufit nuk i janë bllokuar pasuritë

Gjykata e Tiranës ka pushuar kërkesën pe nale të hapur për heqjen e sekuestrove ndaj pasurive të Erion Isufit, me kërkesë të vetë të të interesuarit. Gjyqtari Sokol Tona e dha vendimin pas disa seancave, ku të paditur ishin prokurorët e çështjes që po hetojnë biznesmenin Damir Fazl

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.413Z

Vendimi; Gjykata pushon padinë e Isufit, e pambështetur në prova

Gjykata e Tiranës pushoi padinë e ngritur nga Erjon Isufi, ish-administrator i shoqërive të Damir Fazlliç kundër prokurorisë. Vendimi është marrë dje nga gjyqtari Sokol Tona, gjatë seancës së radhës, i cili vendosi të rrëzojë kërkesë-padinë e Isufit si të pambështetur në prova

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.416Z

Gjykata zyrtarizon tërheqjen e prokurorisë nga bllokimi i gënjeshtërt i pronave të Erion Isufit

Gjykata e Shkallës së parë e Tiranës, ka zyrtarizuar dje tërheqjen e prokurorisë nga bllokimi i pronave dhe pasurive të shtetasit Erion Isufi. Gjyqtari Sokol Tona, ka komunikuar vendimin e rrëzimit të kërkesë së Erion Isufit, për zhbllokim pronash, duke komunikuar se, pronat e tij, nuk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:50.104Z

Zhbllokimi i pasurive të Isufit, asnjë reagim nga prokuroria për dëmshpërblim

Një ditë pas heqjes së sekuestros nga pronat e Erion Isufit, nga ana e prokurorisë së Tiranës nuk ka pasur asnjë reagim lidhur me dëmshpërblimin e këtij shtetasi për dëmin e shkaktuar. Për 10 ditë, për dy nga pronat ku ortakë janë shtetasit Erion Isufi dhe Denis Teqja, kanë qenë n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:49.864Z

Kuratori Voci: Puna e Isufit ulte nivelin e pavijonit

Hapja zyrtare e pavijonit shqiptar në Venecia Për herë të parë, Shqipëria u prezantua në Bienalen e Arkitekturës në Venecia përmes një pavijoni, i cili falë bujarisë së UNESCO-s u hap në Palazzo Zorzi, ku ky institucion ka instaluar zyrat e saj. Dje, në një konferencë për shtyp, z

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama