Rezultate te kerkimit per termin: +Ita

Total: 213
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:40.474Z

Elefanti ita tremb Polonine

Elefanti Çita nuk doli mirë me skedinat në ndeshjen e dytë të Polonisë në Euro 2012, por gjithsesi iu dha një tjetër shans. Veçse, parashikimi i radhës është tronditës për polakët, pasi kafsha e pafajshme shkoi dhe v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:22.853Z

Konçita, nuk do të jetë në festivalin e RTSH-­së

Drejtori i RTSH­së, Martin Leka, ka thënë se këngëtarja tranvestite Konçita, nuk do të marrë pjesë në festivalin e fundvitit. Ai thotë se Konçita ka shumë angazhime, ndaj dhe nuk do të vijë në Shqipëri.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.313Z

Australi, Cikloni ”Ita” godet brigjet lindore australiane

SIDNEI– Cikloni tropikal ”Ita” goditi sot brigjet lindore të Australisë duke shkaktuar ndërprerje të energjisë dhe linjave telefonike për mijëra persona, ndërkohë që autoritetet parashikojnë se stuhia do të vazhdojë t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:12.461Z

Festivali i RTSH, Konçita, e ftuar nderi

TIRANE-Përgatitjet për edicionit e 53-të të Festivalit të Këngës në Radio Televizionin Shqiptar tashmë kanë nisur. Madje "Bluetooth" ka arritur të zbulojë edhe të ftuarin e nderit të natës finale. Organizatorët e festiva

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.335Z

Zjarr me përmasa apokaliptike në Itali (Foto)

Një zjarr i madh shpërtheu në Malin Serra në zonën e Calci, në provincën e Pizës, në Itali. Zjarri, për shkak të erërave të forta, ka përparuar shpejt drejt shtëpive. Për momentin ka rreth 700 persona të zhvendosur nga banesat e tyre. “Është një skenar apokaliptik”, t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.519Z

Itali, 3 shqiptarë aksidentohen me makinë në Itali (Foto)

Tre shqiptarë në arrati, të cilët udhëtonin me 200 kilometër në orë, me një makinë të vjedhur tip BMW, u aksidentuar për shkak të shpejtësisë së madhe. Gjatë ndjekjes nga policia italiane e Cremona, mjeti me të cilët udhëtonin tre shqiptarët, u përplas. Për pasojë njëri prej

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.773Z

Itali, studentët në shesh kundër qeverisë dhe Salvinit (Foto)

Ata duan më shumë investime në kulturë dhe arsim dhe protestojnë kundër numrit të mbyllur për universitetet; ata kërkojnë shkolla të sigurta, punë, bursa. Por ata gjithashtu kërkojnë më pak pabarazi dhe më shumë të drejta. Mbrojini emigrantët në rrugë, nga ata të Meksikës në

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama