Rezultate te kerkimit per termin: +Italiant

Meta: total 45 / total_found 45 / time 0.000 / keyword[0] italiant / docs[0] 45 / hits[0] 53 /
No Pic available
  • 2016-06-15

Panariti pret delegacionin italian: Bashkëpunim në fushën e akuakulturës

Bashkëpunimi në fushën e akuakulturës dhe mbështetja për kryerjen e analizave laboratorike, double cross, ishin temë kryesore e takimit që po zhvillohet sot në Tiranë, mes ministrit të Bujqësisë, Edmond Panariti dhe delegacionit italiantë kryesuar nga rektori i Universitetit Bujqësor

Prostituta shqiptare vritet me thikë nga klienti në Itali
  • 2015-03-10

Prostituta shqiptare vritet me thikë nga klienti në Itali

Carmine Losio, 50 vjeç, pasi ka marrë një prostitutë shqiptare dhe e ka çuar në shtëpi e ka goditur me thikën e kuzhinës duke e lënë të vdekur. Çifti ishte zhveshur dhe ishin gati për të kryer një marrëdhënie por më pas ngjarja ka marrë një kthesë tragjike. Losio ka shkuar dre

No Pic available
  • 2013-05-10

Ymer Minxhozi: Si e nisa luftënpartizane në moshën 13-vjeçare

TIRANE - Ymer Minxhozi, një veteran i Luftës së Dytë Botërore, tregon gjithçka për luftën dhe kohën kur ai ka luftuar kundër pushtuesve fashistë në Shqipëri. Minxhozi rrëfen jetën e tij që nga internimi nga italianët dhe deri në 9 maj të 1945, ku kapitulloi Gjermania. Ai tashmë

No Pic available
  • 2010-08-28

...askujt nuk i shkonte mendja te puna mendore

Eqerem Bej Vlora dhe Avni Delvina në Austri Që kur isha i ri, miq, po edhe të njohur dashamirës, të cilët ishin në dijeni të udhëtimeve të mia nëpër Shqipëri Q kur isha i ri, miq, po edhe t njohur dashamirs, t cilt ishin n di

No Pic available
  • 2010-08-28

E huaj në shtëpinë time

Jam e huaj, e huaj ngado, por mbi t gjitha ktu n Paris, sepse sapo prezantohem m thon: “Ju vini nga Europa Lindore?”. Por m pas, falnderoj fatin q jam e huaj... Ja, thash me vete, nj qytet i huaj, dhe ndjeva nj si goditje t fort n stomak, sepse un jam nj e huaj kaq e padeprtueshme dhe k

No Pic available
  • 2010-08-28

Interi me gisht në gojë,Maskerano shkon te Barça

Zyrtare Marrveshje mes Liverpulit dhe spanjollve pr 22 milion euro Maskerano i thot lamtumir Liverpulit, l that Interin, pasi zgjedh Barcelonn. Spanjollt kan fituar konkurrencn me italiant dhe kan siguruar mesfushorin argjentinas pr nj shifr q, sipas mediave iberike, sht rreth 22 milion euro. Kapit

No Pic available
  • 2010-08-27

Champions, goglat vendosin: Milan-Real në grupin e ferrit

Zhoze Murinjo pr kuqezinjt dhe nj sfid Itali-Gjermani Reali i Madridit i Zhoze Murinjos n rrugn e Milanit dhe nj sfid e prjetshme Itali-Gjermani, e cila rinovohet me Roma-Bajerni i Mynihut dhe Inter-Verder Bremen. Jan kto detajet m t rndsishme t shortit t fazs n grupe n Champions League, i hedhur dj