Rezultate te kerkimit per termin: +Italian

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:16.070Z

Pranga supertrafikantit italian

Një supertrafikant italian arrestohet në Vlorë. I kërkuar nga Interpoli, pasi akuzohet se ka trafikuar nga vendet e Amerikës Qendrore e Jugore drejt Italisë 1500 kg kokainë, 33-vjeçarit Xhuzepe Simoneli, iu vunë prangat në qytetin shqiptar. Në orët e mesditës, seksioni i Luftës Kundër

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:01.635Z

Pianisti italian

27/02/2005  Mesha e Puçinit, origjinal në teatrin shqiptar Kur para dy ditësh pianoja e Michele-s ka tingëlluar gjermanisht, në skenën e Akademisë së Arteve në Tiranë, pianisti i famshëm italian kaloi një provë. Vëmendjen e publikut. Michele Campanella, pasi ka vëzhguar me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:47.113Z

Arrestohet shtetasi italian

brbrNje shtetas italian eshte arrestuar paraditen e kesaj te shtune ne portin e Durresit Gjate kontrollit te ushtruar nga policia kufitare ne makinen e 46-vjecarit Oto Prinoti jane gjetur dhe sekuestruar rreth 46 mije euro te dyshuara si te falsifikuara nje pistolete TT e cila ishte fshehur ne mes t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:23.283Z

Ambasadori italian ne Kapital

brbrVizita e kryeministrit italian ne Tirane ne diten e parafundit te ketij viti ka nje simbolike te madhe per Shqiperine Ambasadori italian ne vendin tone Massimo Gaiani thote se kjo vizite konfirmon edhe nje here faktin qe Italia eshte mbeshtetesja me e madhe per integrimin e Shqiperise ne Bashkim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:42.530Z

Kampionati italian, pezullohet pa afat

Futbolli italian ka marrë një tjetër "goditje", por kësaj rradhe kampionati vendas do të pezullohet pa afat për shkak të ngjarjeve të rënda që ndodhën në fushën e Katanias. Ajo nuk ishte nje lojë futbolli por armiqësie. Ndeshja mes Katanias dhe Palermos ka shpërthyer në akte dhune,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.848Z

Vlor, vdes marinari italian

Marinari italian Francesco Voglia, ka humbur jetn nga prdorimi i teprt i alkolit. 35 vjeari nga bari ka qen duke festuar n Vlor me nj tjetr marinar italian pas nj udhtimi 5 ditor n det, por festa e tij sht kthyer n tragjedi. Ai megjith ndrhyrjet e mjekve t spitalit t Vlors, nuk ka mundur ti mbijeto

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:20.045Z

Kabineti Italian dor

• Presidenti italian Xhorxho Napolitano, me gjith

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama