Rezultate te kerkimit per termin: +Italiane

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.979Z

Eventet italiane, nesër ekspozeja kinematografike Vështrime italiane

Tiranë, 15 prill, NOA - Në kuadrin e sezonit të madh të eventeve Dy Popuj, Një Det, Një Miqësi të promovuar nga ambasada italiane në Tiranë, nesër pranë muzeut Historik Kombëtar, në praninë e ambasadorit italian, Saba DElia, regjisorja e shquar italiane Lina Vertmüller do të marr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.688Z

Java Italiane ne Tirane Rama Mirepresim investitoret italiane

Tirane 5 maj 2014 NOAal- shte celur ne Tirane edicioni i pare i Javes Italiane Ne aktivitetet e organizuara ne kuader te kesaj jave vihet theksi mbi mundesite dhe potencialet e investimit te kompanive italiane ne Shqiperi ne disa sektore prioritarebr br Ne aktivitetin e hapjes se Javes Italiane ne

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.842Z

Java Italiane ne Tirane Rama Mirepresim investitoret italiane VIDEO

Tirane 5 maj 2014 NOAal- shte celur ne Tirane edicioni i pare i Javes Italiane Ne aktivitetet e organizuara ne kuader te kesaj jave vihet theksi mbi mundesite dhe potencialet e investimit te kompanive italiane ne Shqiperi ne disa sektore prioritarebr br Ne aktivitetin e hapjes se Javes Italiane ne

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:43.297Z

“Huliganizmi, dramë italiane”

Lajmi i vrasjes së tifozit të Lacios, Gabriele Sandri, ishte në faqet e para të gazetave më të mëdha europiane, nga Franca në Angli. "Huliganizmi, drama italiane", ishte titulli i të përditshmes franceze "L'Equipe", ndërkohë që "Liberation" shkruan: "Futbolli sërish në zi". Në Gjerma

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:50.996Z

Rrëfimtari i muzikës italiane

Mendoj se një ëndërr e tillë nuk do të kthehet më kurrë, e lyeja fytyrën dhe duart me blu... Kështu do ta niste të famshmen "Volare" Domenico Modugno, një nga më të mëdhenjtë e muzikës italiane, këngë me të cilën ai ndryshoi rrjedhën e muzikës italiane më shumë se gjysmë she

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:09.536Z

Përplasja sekserë-ambasada italiane

19/12/2008  Akuzat dhe mohimi i tyre TIRANË- Sekserët jashtë veprimtarive ligjore e zyrtare në ambasada, përveçse të kthyer në problem për xhepat e shqiptarëve që aplikojnë, por provokojnë edhe një reagim të ambasadës italiane. Në një njoftim për shtyp ajo thotë se amba

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:50.474Z

Adoleshentja italiane aborton fëmijën

Merr fund historia e një vajze adoleshente italiane, e cila priste një fëmijë nga një i ri shqiptar. Ajo është dorëzuar para një gjykatësi dhe është bindur të abortojë fëmijën, pas refuzimit të familjes. “16-vjeçarja italiane që priste një fëmijë nga një i ri shqiptar, ka ab

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama