Rezultate te kerkimit per termin: +Italin

Meta: total 1000 / total_found 7945 / time 0.004 / keyword[0] italin / docs[0] 7945 / hits[0] 9863 /
Gjurmë Shqiptare: Koperi i fisnikëve shqiptarë
  • 2017-06-18

Gjurmë Shqiptare: Koperi i fisnikëve shqiptarë

Ajo është një histori që ka fjetur për një kohë të gjatë, duke u fshehur në arkivat e Koperit, apo Kapodistrias, siç njihet ndryshe qyteti jo larg Triestes. Cilat ishin familjet arbërore të Koperit, apo Kapodistrias mesjetare? Çfarë thonë dokumentet për mbërritjen këtu të Dukagji

Intervista e rrallë Ismail Qemalit në Vjenë për pavarësinë e Shqipërisë
  • 2017-06-18

Intervista e rrallë Ismail Qemalit në Vjenë për pavarësinë e Shqipërisë

Nga Aurenc Bebja, Francë* Gazeta politike franceze, Le Radical, ka botuar, të shtunën e 9 nëntorit 1912, në faqen n° 3, intervistën e Ismail Qemalit dhënë për gazetën austriake, Neue Freie Presse. Lideri shqiptar ka folur për pavarësinë e Shqipërisë, për aleatët e saj, si dhe për

Supermodelja ndez Italinë
  • 2017-06-18

Supermodelja ndez Italinë

Emily Ratajkowski vazhdimisht shpërndan foto nga pushimet e saj ekzotike. Këtë herë supermodelja ka postuar disa foto me bikini gjatë një udhëtimi me varkë në bregdetin italian. 26-vjeçarja shfaqi format e saj trupore perfekte dhe dukej shumë seksi. Të parët për lajmin e fundit. N

Jo vetëm Donnarumma, ja 10 tradhtitë më të dhimbshme në botën e futbollit
  • 2017-06-17

Jo vetëm Donnarumma, ja 10 tradhtitë më të dhimbshme në botën e futbollit

 Historia e futbollit është e mbushur me transferime të diskutuara dhe të diskutueshme. Disa prej këtyre janë zhvilluar në orët e vona të natës, të tjerë në mes të ditës. Por në të dy rastet këto operacione kanë shkaktuar zemërimin e tifozëve, siç po ndodh tani me Donnarumma.

No Pic available
  • 2017-06-17

Arrestimi në Kroaci/ Vëllai i Ballist Morinës: Pret fëmijën e tretë, duan ta ekstradojnë në Serbi

Ismail Morina apo ndryshe i njohur si Ballist Morina heroi i Dronit të Beogradit vazhdon të jetë i ndaluar në Kroaci prej disa ditësh, aty ku sot Gjykata e Dubrovnikut sipas informacioneve që disponon Opinion.al do të japë edhe masën e sigurisë. Ballist Morina u ndalua tri ditë më parë

No Pic available
  • 2017-06-15

Bllokohet në portin e Durrësit autobusi me 207 kg kanabis në rrota

Goditet një tjetër tentativë e trafikut ndërkombëtar të lëndëve narkotike në Portin e Durrësit. Policia ka sekuestruar 207 kg kanabis në një autobus që kishte si destinacion Italinë. Blutë vunë në pranga drejtuesin e mjetit Jetmir Muçalijaj 43 vjeç, ndërsa shpallën të kërkim p

No Pic available
  • 2017-06-14

Nga Gjeorgjia (përmes Francës) në Haifarrugëtimi fantastik i De Biasit me Shqipërinë

Gjithçka do të niste më 14 dhjetor të 2011, kur pas shkarkimit të Josip Kuzhes, FSHF do të njoftonte arritjen e një marrëveshjeje 2-vjeçare me trajnerin italian, Gianni De Biasi, që kishte pranuar detyrën e trajnerit të Kombëtares Shqiptare. Detyrën e nisi me miqësoren kundër Gjeorgj