Rezultate te kerkimit per termin: +Italis +Enrico +Letta

Meta: total 164 / total_found 164 / time 0.000 / keyword[0] italis / docs[0] 25832 / hits[0] 35966 / keyword[1] enrico / docs[1] 684 / hits[1] 949 / keyword[2] letta / docs[2] 491 / hits[2] 1121 /
Tension Itali-Francë, doganierët hyjnë me armë në një qendër emigrantësh
  • 2018-03-31

Tension Itali-Francë, doganierët hyjnë me armë në një qendër emigrantësh

#td_uid_1_5abfed480504d .td-doubleSlider-2 .td-item1 { background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2018/03/6411d68fce212a7fe53a4b68b4d67b99-80x60.jpg) 0 0 no-repeat; }

No Pic available
  • 2017-11-03

Kush është njeriu i hekurt i qeverisë italiane që sot vjen në Tiranë?!

Mbërrin sot në Tiranë Ministri i Brendshëm italian Marco Minniti një nga figurat më të forta të qeverisë Gentiloni. Ekspert në fushën e sigurisë, inteligjencës e mbrojtjes, Marco Minniti prej 12 dhjetorit 2016 është në krye të Viminales, Minsitrisë së Brenshme Italiane duke zëvë

Italia ofron mbështetje për negociatat, Rama fton biznesin në Shqipëri
  • 2017-10-11

Italia ofron mbështetje për negociatat, Rama fton biznesin në Shqipëri

Hapja e negociatave me BE dhe bashkëpunimi ekonomik mes Shqipërisë dhe Italisë ka qenë në qendër të bisedimeve gjatë takimit të kryeministrit Edi Rama me homologun e tij italian Paolo Gentiloni. Duke filluar nga dhjetori i këtij viti dhe përgjatë gjithë vitit 2018, Bashkimi Europian do

Integrimi Evropian është ndërtimi i Evropës brenda nesh
  • 2014-09-28

Integrimi Evropian është ndërtimi i Evropës brenda nesh

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ishte i ftuar i veçantë në Forumin e Liderëve Botërorë në Universitetin e Kolumbias në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Rama është thirrur për të folur mbi perspektivën evropiane të zgjerimit me vendet e Evropës Juglindore si dhe një axhendë t

Kryeministri Rama takohet me Kryeministrin e Italisë: Italia, mbështetëse e fortë në rrugëtimin e Shqipërisë drejt Bashkimit Evropian
  • 2014-09-28

Kryeministri Rama takohet me Kryeministrin e Italisë: Italia, mbështetëse e fortë në rrugëtimin e Shqipërisë drejt Bashkimit Evropian

Kryeministri Rama u takua dhe zhvilloi bisedime sot pasdite, në Romë, me Kryeministrin e Italisë Enrico Letta. Takimi u përqendrua në marrëdhëniet dypalëshe, avancimin e procesit të integrimit evropian dhe zhvillimet në rajon. Kryeministrat Rama dhe Letta konstatuan me kënaqësi marrëdh

No Pic available
  • 2014-03-23

Bukuria e politikës

Jemi me fat që jetojmë në kohën e “Facebook”-ut, pasi edhe politikanëve u pëlqen të marrin sa më shumë Like. Sado në përmasa të vogla kjo mund të jetë duke e bërë politikën më të kujdesshme, m&

No Pic available
  • 2014-03-01

ZELLI I QEVERISË RENCI PËR REFORMA RADIKALE NË ITALI

Ajo që Mateo Renci (Matteo Renzi) ka shpallur për popullin e tij nuk është më pak se një “revolucion ekonomik”. Gjashtë muaj përpara se Italia të marrë drejtimin e presidencës së radhës së BE-së në verë, duket se ekonomia e tretë e fuqishme në eurozonë ka degraduar n