Rezultate te kerkimit per termin: +Italis

Total: 6712
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:43.767Z

Prandelli: Japonia, favorite ndaj Italisë

Trajneri i kombëtares italiane, Çezare Prandeli, ka befasuar me deklaratën e vet, duke thënë se Japonia është favorite ndaj Italisë, në ndeshjen e dytë në grupe për Kupën e Konfederatës. Kjo, pasi sipas tij, Japonia ka pushuar n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:55.836Z

Haki Demolli priti ambasadorin e Italisë Andreas Ferrarese

Ministri i FSK-së, Haki Demolli priti sot ambasadorin e Italisë në Kosovë, Andreas Ferrarese të cilin e falënderoi për ndihmën që Qeveria e Italisë po jep për Kosovën dhe FSK-në. Ai njëherësh e njoftoi ambasadorin edhe me zhv

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.036Z

Ja fanelat e Italisë në "Brazili 2014"

Përfaqësuesja e Italisë i ka zyrtarizuar sot fanelat e reja të cilat do ti veshë në Kampionatin Botëror që do të mbahet në Brazil. "Puma" i ka dizajnuar këto fanela të cilat i kanë magjepsur lojtarët azzurë dhe tifo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:15.442Z

Kupa e Italisë, Juventus-Lazio 1-1

Juventusi ka barazuar në ndeshjen e parë në Kupën e Italisë përballë ekipit të Lazios me rezultatin 1-1. Ndeshja gjysmëfinale e zhvilluar në "Juventus Stadium" ka dhuruar shumë emocione për të pranishmit, pavarësisht se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:53.260Z

Antonio Conte trajner i Italisë

Mediat italiane njoftojnë se ish trajneri i Juventusit, Antonio Conte, zyrtarisht është emëruar trajner i kombëtares së Italisë. 45 vjeçari italian, në këtë detyrë do të zëvendësojë të larguarin Cesare Prandelli,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:45.989Z

Hoxhaj merr mbështetjen e Italisë dhe Hungarisë

Ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj sot ka pranuar telefonata nga ministrja e Punëve të Jashtme të Republikës së Italisë, Emma Bonino dhe ministri i Punëve të Jashtme i Hungarisë, János Martonyi. Fillimisht ministrja e Italisë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:21.207Z

Komandanti i forcave tokësore të Italisë viziton Kosovën

PRISHTINË- Ministri dhe komandanti i FSK-së, Agim Çeku priti sot, në Ministrinë e FSK-së, komandantin e Forcave Tokësore të Italisë, Gjeneral Lejtnant Roberto Bernadini. Gjatë takimit, ministri i FSK-së Agim Çeku falënderuar komand

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama