Rezultate te kerkimit per termin: +Italis +Renzi

Meta: total 318 / total_found 318 / time 0.000 / keyword[0] italis / docs[0] 25832 / hits[0] 35966 / keyword[1] renzi / docs[1] 975 / hits[1] 2088 /
No Pic available
  • 2017-11-09

Ai mund të rikthehet

Një kufomë e politikës është ringjallur. Berlusconi jeton, titullonte e përditshmja La Verità artikullin e saj, dhe një karikaturë në Corriere della Sera e tregon Berlusconin duke dalë nga një varr si Llazari në Testamentin e Ri. 81-vjeçari ka qenë katër herë kryeministër dhe ka l

Emigrantët fusin në grevë deputetë, senatorë dhe Ministra të Italisë
  • 2017-10-05

Emigrantët fusin në grevë deputetë, senatorë dhe Ministra të Italisë

Dhoma e Senatit të parlamentit italian ka shtyrë në një datë pa afat marrjen në shqyrtim të ligjit të nënshtetësisë italiane për fëmijët e brezit të dytë. Ky fakt ka detyruar deputetë, senatorë e ministra të qeverisë Gentiloni që prej ditës së sotme të hyjnë në grevë urie.

Primaret e PD, Matteo Renzi kurorëzon fitoren në raundin e parë
  • 2017-04-03

Primaret e PD, Matteo Renzi kurorëzon fitoren në raundin e parë

Ish-kryeministri Matteo Renzi konfirmohet kandidati kryesor për t’u zgjedhur në postin e ardhshëm të kryetarit të Partisë Demokratike italiane. U zhvillua këtë fundjavë në Itali, raundi i parë i zgjedhjeve primare në të gjitha degët e Partisë Demokratike në vend. Anëtarë

INTERVISTA/ Renzi e pësoi se donte të zhdukte të vjetrit, në vend të mësonte prej tyre
  • 2017-02-14

INTERVISTA/ Renzi e pësoi se donte të zhdukte të vjetrit, në vend të mësonte prej tyre

Për Massimo Ammanitin,  psikoanalist dhe profesor nderi  në Universitetin La Sapienza , në Romë, bota ka ndryshuar krejt. Në të kaluarën fëmijët iu kundërviheshin prindërve, i luftonin rregullat e tyre, i vendosnin në pikëpyetje ideologjitë e tyre, shkelnin mbi atë që u ndalohej. P

No Pic available
  • 2017-01-11

Përgjuan Renzin dhe Montin, vëlla e motër ishin pjesë e masonerisë

Francesca Maria Occhionero, 49 vjeçe, dhe vëllai i saj Giulio Occhionero, janë arrestuar nga policia italiane pasi akuzohet për spiunazh kibernetik. Ata u arrestuan gjatë operacionit Syri i Piramidës, dhe akuzohen se kanë thyer sistemin e informacionit duke pasur akses në dokumente të sigur

Kryeministri i ri i Italisë Paolo Gentiloni prezanton qeverinë
  • 2016-12-13

Kryeministri i ri i Italisë Paolo Gentiloni prezanton qeverinë

Kryeministri i ri i Italisë Paolo Gentiloni ka prezantuar sot pasdite para Presidentit të Republikës Sergio Mattarella listën e ministrave të qeverisë së tij. Qeveria e re italiane është një qeveri e mazhorancës së Partisë Demokratike e mjaft prej emrave të ministrave të sapo emëruar

No Pic available
  • 2016-12-12

Itali, opozita nuk njeh mandatin e qeverisë Gentiloni

Menjëherë pas zgjedhjes së tij si kryeministër i Italisë, Paolo Gentiloni ka nisur konsultimet për krijimin e qeverisë së re. Të dielën pasdite, ai është takuar me delegacionet e forcave politike si “E maja Italiane” dhe përfaqësuesit e grupit të përzier në dhomën