Rezultate te kerkimit per termin: +Italise

Meta: total 1000 / total_found 4919 / time 0.002 / keyword[0] italise / docs[0] 4919 / hits[0] 6565 /
No Pic available
  • 2017-06-05

Dita e Italisë kremtohet në portin e Jahteve në Orikum

Në përmbyllje të aktiviteteve për ditën e Republikës së Italisë, u organizua edhe  festa e përvitshme në portin e Jahteve. Konsullata e Pergjitshme e Italise ne Vlorë mblodhi dhe bëri bashkë të ftuar speciale , italianë dhe shqiptarë, ndërmjet të cilëve personalitete të inst

ZGJIDHJA FINALE DHE FËMIJA NGA ALBANEA
  • 2017-03-28

ZGJIDHJA FINALE DHE FËMIJA NGA ALBANEA

Loer Kume Në sferën Shqipe, brezi juaj i rrëmujës i ka parë të gjitha. Çdo lloj përçudnimi të natyrës njerëzore, brenda kufijve të kombit tonë primitiv në esencë. Çdo formë të së keqes, të tëra me emeruesin vdekje. Dhe vdekja më së pakti është vetëvrasje, e më shumti vras

Shqipëri e hidhur, Italia rrëzon kuqezinjtë, dështojnë dhe tifozët
  • 2017-03-25

Shqipëri e hidhur, Italia rrëzon kuqezinjtë, dështojnë dhe tifozët

Shqipëria u dorëzua në sfidën përballë Italisë e zhvilluar në stadiumin “Renzo Barbera” të Palermos. Kuqezinjtë nuk arritën të përballonin kombëtaren e kaltër duke u mposhtur me rezultatin 2-0. Pas një fillimi të mirë të ekipit shqiptar dhe një rasti të pastër të C

No Pic available
  • 2017-02-28

Berisha sulmon Fiks-Fare: Drejtoresha dha 10 mijë euro për të fshirë videoskandalin

Ish-kryeministri Berisha ka deklaruar sot me anë të një postimi në Facebook se një drejtoreshë shkolle në Fushë-Krujë është filmuar duke marrë 300 euro ryshfet. Mirëpo, sipas tij, ajo ka paguar te Fiks-Fare në Top-Channel 10 mijë euro që të mos publikohet videoskandali i saj. Po ash

Artisti David Tukiçi pushohet nga RTSH, i vëllai i indinjuar shkruan fjalët që ai nuk do donte
  • 2017-02-25

Artisti David Tukiçi pushohet nga RTSH, i vëllai i indinjuar shkruan fjalët që ai nuk do donte

Një tjetër shkarkim i papritur në Radio Televizionin Shqiptar. Këtë herë është shkarkuar, David Tukiçi, drejtori artistik i Orkestrës Simfonike të RTSH. Tukiçi kishte marrë drejtimin e kësaj orkestre në tetor të vitit 2010 ndërsa kishte nisur punë në RTSH që në vitin 1983, por v

No Pic available
  • 2017-02-25

Shkarkohet nga puna në RTSH kompozitori David Tukiçi

Kompozitori i njohur shqiptar David Tukiçi është shkarkuar nga puna në RTSH. Lajmin e ka dhënë vëllai i tij nëpërmjet një statusi në profilin e tij në Facebook. Genc Tukiçi shpreh keqardhjen për shkarkimin e vëllait të tij nga puna, pas një eksperience 35-vjeçare. Ai thotë se vend

Perfshirja ime ne kete liste eshte me se paku dashakeqe dhe me se shumti ndonje loje e shemtuar politike
  • 2017-02-16

Perfshirja ime ne kete liste eshte me se paku dashakeqe dhe me se shumti ndonje loje e shemtuar politike

  Artan Gaçe Pas lajmit te pardjeshem se prokuroria po beka verifikime edhe per emrin tim, sigurisht qe u trondita e fillova te mendoj se cmund te jete, por gjithmone i sigurt qe nuk ka asnje lidhje me shkeljet e ligjit. Po prape u shqetesova duke menduar se cfare paqartesie mund te jete.