Rezultate te kerkimit per termin: +Itinerari

Meta: total 731 / total_found 731 / time 0.000 / keyword[0] itinerari / docs[0] 731 / hits[0] 814 /
No Pic available
  • 2019-04-06

Hapja e kufijve ngre në këmbë 2 mijë refugjatë në Greqi

Rreth 2000 emigrantë janë gati të lenë çadrat e tyre në Greqi e të nisen drejt veriut për të hyrë në Europë, si në kohën e krizës së refugjatëve në vitin 2015. Një numër i madh policësh grekë i ka penguar ata në marshimin e tyre, por në ditën e tretë të grumbullimit, ata

No Pic available
  • 2019-03-12

Moti i keq/ Bukuroshja e Adriatikut ankoron para kohe në Durrës

Për të shmangur detin e trazuar dhe motin e keq në lundrim, kroçera turistike La belle de lAdriatique, ka mbërritur mbrëmjen e kaluar në portin e Durrësit me 169 turistë të huaj në bord. Kroçera e nisur nga ishulli grek i Korfuzit ishte parashikuar të mbërrinte mëngjesin e sotëm në

Vrasja e Kasmit, zbardhet itinerari i vrasjes nga ish-oficeri Efthimios Efthimiu
  • 2019-02-02

Vrasja e Kasmit, zbardhet itinerari i vrasjes nga ish-oficeri Efthimios Efthimiu

Personi që shfaqet në këto pamje dyshohet të jetë ish-oficeri i forcave speciale greke, Efthimios Efthimiu. Ai u fokusua nga kamerat e sigurisë së bizneseve në rrugën Kongresi i Manastirit, në orën 19.26 të mbrëmjes së 29 janarit 2018, pak minuta pasi ekzekutoi Devi Kasmin, krim të ci

No Pic available
  • 2019-01-06

Franca do të ndalë refugjatët në Kanalin e La Manshit

Prej disa javësh refugjatët përpiqen që nga Franca përmes Kanalit të La Manshit të kalojnë në Britaninë e Madhe. Itinerari është i rrezikshëm. Parisi paraqiti në fundjavë një plan veprimi. Qeveria e Francës ka paraqitur një plan veprimi, se si të reduktohet migrimi ilegal përmes

Shqiptari kapet me kokainë në taksi, i gjenden 15 mijë euro në lavatriçe
  • 2018-12-17

Shqiptari kapet me kokainë në taksi, i gjenden 15 mijë euro në lavatriçe

Ai lëvizte shpesh me taksi për të shkuar pas kodrave të  Marecchiese, ku dy ditë më parë një grup shpërndarësish të kokainës u zbuluan nga burrat policia italiane.  “Shoferi i taksive” u quajt operacioni policor që çoi në arrestimin e një shqiptari 19 vjeçar. Ajo që t

No Pic available
  • 2018-10-14

Kur Fitzgerald endej në rrugët e Parisit

Një nga emrat më të njohur të letërsisë amerikane të shekullit XX është padyshim Scott Fitzgerald (1896-1940), autori i romanit të famshëm «Gatsby i madh», apo siç është përkthyer në frëngjisht «Gatsby i mrekullueshëm», një roman i ekranizuar bukur me aktorin Leonardo di Capri

No Pic available
  • 2018-10-07

Maratona e Tiranës, Veliaj: Në fund të gjithë do të përqafohemi si fitimtarë

Ka startuar para pak momentesh maratona e Tiranës, e cila tashmë prej tre vitesh ka nisur rrugën e krijimit të një tradite sportive në kryeqytet. Nën kujdesin e Bashkisë së Tiranës dhe Federatës Shqiptare të Atletikës, më shumë se 2500 vrapues, 350 nga të cilët të huaj që vijnë n