Rezultate te kerkimit per termin: +Itinerari

Meta: total 691 / total_found 691 / time 0.000 / keyword[0] itinerari / docs[0] 691 / hits[0] 764 /
No Pic available
  • 2017-05-25

Përsëri për virgjëreshat e maleve, tashmë në një kohë moderne

Një roman i ri i Emmanuelle Favier për Shqipërinë Luan Rama Ishim takuar shpesh me Emmanuelle Favier pranë shtëpisë së saj, në Place Flora-Tristan. Një vajzë e gjatë, simpatike, me një fytyrë të ëmbël normande dhe sy blu. Donte të shkruante për virgjëreshat e përbetuara shqipta

Pol Elyar, zhgënjime të bukura
  • 2017-05-17

Pol Elyar, zhgënjime të bukura

Pol Elyari është një nga poetët bashkëkohorë francezë më të mëdhenj e më të njohur brenda dhe jashtë vendit të vet. Lindi në vitin 1894 dhe vdiq në vitin 1952. Mes jetës dhe krijimtarisë së këtij poeti ka një përkim të ndjeshëm. Evoluimi artistik i Elyarit është në përput

No Pic available
  • 2017-04-19

Çfarë ndodhi me luftanijen amerikane?!

Luftanijet amerikane të grupit Carl Vinson, që ishin planifikuar të lundronin në afërsi të ujrave të Koresë së Veriut, nuk e kanë kryer një operacion të tillë, ndërsa arsyet mbeten ende të paqarta. Mediat ndërkombëtare kanë mundur të zbulojnë se ky grup anijesh luftarake gjendet

No Pic available
  • 2017-03-28

Ora News sjell pamje nga ajri të kishës së Shna Ndout

Qindra besimatarë kanë nisur peligrinazhin e tyre në Kishën e Shna Ndout në Laç, objekt që njihet për veti mrekullibërse ndër shekuj. Kjo është e marta e 3 nga 13 ditët të tilla që konsiderohet nga besimtarët si kohë lutje për të gjetur qetësi shpirtërore. Ka mjaft mënyra për

No Pic available
  • 2017-03-23

Gjiro Open Air, 60 sportistët zbarkojnë në Gjirokastër

Rreth 60 sportistë nga vende të ndryshme të Ballkanit do të zbarkojnë këtë fundjavë në Gjirokastër për eventin Gjiro Open Air, i cili nuk është vetëm një aktivitet sportiv. Për tre ditë pilotët do të organizojnë fluturime duke u nisur nga mali i Çajupit përballë Gjirokastrës,

Itinerari i një dite, ja çfarë mund të bëjë një turist në Tiranë
  • 2017-02-23

Itinerari i një dite, ja çfarë mund të bëjë një turist në Tiranë

“One day itinerary” këtë herë ka përzgjedhur Tiranën si destinacionin e radhës për të përshkruar një ditë turistike. Kjo është një faqe që njihet për përshkrimet e saj turistike për qytetet të tjera, si Parisi, Sidnei, Spliti, Austin (Teksas) etj. Jo shumë njerëz mun

Nis punën linja e re e urbanëve Materniteti i Ri-ish Fusha e Aviacionit
  • 2017-02-22

Nis punën linja e re e urbanëve Materniteti i Ri-ish Fusha e Aviacionit

Mijëra banorë të Njësisë Administrative Nr.7, që jetojnë në zonën e ish Fushës së Aviacionit, nuk do u duhet të ecin kilometra në këmbë për të arritur në qendër apo në zona të tjera të Tiranës. Bashkia e Tiranës ka mbajtur premtimin duke plotësuar një kërkesë të hershme