Rezultate te kerkimit per termin: +Ivanovi

Meta: total 871 / total_found 871 / time 0.000 / keyword[0] ivanovi / docs[0] 871 / hits[0] 1888 /
Meta: Presim nga BE të hapë negociatat brenda 6 muajve
  • 2018-01-19

Meta: Presim nga BE të hapë negociatat brenda 6 muajve

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka zhvilluar mbrëmjen e sotme një pritje për trupin diplomatik në kuadër të vitit të Skënderbeut. Meta u ka bërë thirrje partnerëve europianë të marrin në konsideratë kalendarin e zgjerimit drejt rajonit tonë, ndërsa ka kërkuar nga klasa politike

SPEKULIMET PËR VRASJEN E IVANOVIÇIT
  • 2018-01-19

SPEKULIMET PËR VRASJEN E IVANOVIÇIT

Veriu i Kosovës është i ndarë nga pjesa tjetër e vendit edhe përmes lumit Ibër. Rajoni i mjaftpërmendur për shkak se as Prishtina dhe as ndërkombëtarët nuk kanë kontroll të vërtetë në rajon. Fjalën e kanë aty njerëz në prapaskenë të Beogradit dhe kriminaliteti i organizuar. Nj

VRASJA E IVANOVIÇ, PASOJAT NË KOSOVË DHE DIALOGU ME SERBINË
  • 2018-01-17

VRASJA E IVANOVIÇ, PASOJAT NË KOSOVË DHE DIALOGU ME SERBINË

Nga Mentor NAZARKO Ballkani është një vend ku mund të ndërtohen lehtë shumë paralele historike edhe për luftëra botërore, është i pajisur me shumë fantazi, kështu që çdo lloj skenari është i mundur. Ajo çka mund të them duke interpretuar shenjat e dukshme dhe të padukshme të l

Vrasja e Ivanoviç, Bushati: Drejtësia të veprojë shpejt
  • 2018-01-16

Vrasja e Ivanoviç, Bushati: Drejtësia të veprojë shpejt

Lidhur me vrasjen e liderit të serbëve të Kosovës, Oliver Ivanoviç, ka reaguar edhe ministri i Jashtëm Ditmir Bushati. Ai e quan këtë akt kriminal një goditje të tmerrshme të dialogut dhe stabilitetit në Kosovë. “Të gjithë aktorët duhet të qëndrojnë të qetë dhe të lejojn

No Pic available
  • 2018-01-16

Vrasja e Ivanoviç, Meta dhe Rama dënojnë aktin kriminal

Reagimet lidhur me ekzekutimin e liderit serb në Kosovë, Oliver Ivanoviç ka qenë të shumta nga klasa politike në Kosovës, Serbi, por edhe drejtuesit më të lartë në BE. Nëpërmjet një postimi në Facebook, atyre iu është bashkëngjitur edhe kryeministri shqiptar Edi Rama. Kreu i ekzeku

No Pic available
  • 2017-05-17

Ivanovi propozon amnisti për sulmuesit e deputetëve në Kuvend

Presidenti Ivanov në një intervistë në Kanal 5, deklaroi se sipas tij pas ndarjes së mandatit shteti është futur në një periudhë normalizimi dhe shpresoi se do të ketë qetësim të popullit. Ai mes reshtave përmendi edhe amnestinë për të dyshuarit dhe të akuzuarit në dhunën në Ku

Kriza politike, aleati i Ramës i drejtohet Berishës: Mbylle komedinë se do detyrosh SHBA të përdorin
  • 2017-05-03

Kriza politike, aleati i Ramës i drejtohet Berishës: Mbylle komedinë se do detyrosh SHBA të përdorin

Avokati Spartak Ngjela kërkon ti jepet fund krizës politike, nëpërmjet një mesazhi drejtuar opozitës, po në veçanti ish-kryeministrit Sali Berisha të cilin e etiketon si ideatorin e vendimeve që merr kyedemokrati Basha. Në një status në Facebook Ngjela thotë se në Shqipëri po ndodh e