Rezultate te kerkimit per termin: +Izrael

Meta: total 1000 / total_found 4183 / time 0.002 / keyword[0] izrael / docs[0] 4183 / hits[0] 5929 /
No Pic available
  • 2017-06-19

Netanyahu: Miqësia me Greqinë nisi në një takim me Papandreun në kafe Pushkin

Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu, i ka dhënë një intervistë gazetës greke Kathimerini me rastin e vizitës së tij në Greqi. Intervista ka disa momente interesante si p.sh arsyet e afrimit greko-izraelit, marrëveshjet për gazin dhe ndërtimin e gazsjellësit të Mesdheut Lindor që k

Skënderbeu dhe Partizani me fat, short i vështirë për Tiranën
  • 2017-06-19

Skënderbeu dhe Partizani me fat, short i vështirë për Tiranën

Skënderbeu, Tirana dhe Partizani mësuan rivalët e tyre europian me 3 skuadrat shqiptare që patën një fat të ndryshëm nga goglat e Nionit sa i përket skuadrave që do të gjejnë përballë, ku bardheblutë janë skuadra që kapi rivalin më të vështirë, ndërsa korçarët dhe për faktin

No Pic available
  • 2017-06-18

Negociata Arabi Saudite-Izrael. A po vjen fundi i konfliktit në Palestinë?

Arabia Saudite dhe Izraeli po negociojnë vendosjen e lidhjeve ekonomike midis tyre, raportoi Times të shtunën. E përditshmja britanike citon burime arabe dhe amerikane, të cilat thonë se dy armiqtë më të vendosur të Iranit do të fillonin me lejimin e bizneseve izraelite në Gjirin Persik

No Pic available
  • 2017-06-17

Sëmundja nga një mallkim mund të kthehet në një bekim!

Miron Çako Shëndetin, që nënkupton një plotësi të forcës jetike, e kërcënon gjithmonë sëmundja, e cila ka qenë, është dhe do të jetë, problemi më i madh, që njerëzit do të përballojnë deri në fund të jetës. Pavarësisht se vdekja është fatkeqësia më e madhe në botë, p

Izrael, sulm i dyfishtë ndaj policisë. Hamas-i përplaset me ISIS-in
  • 2017-06-17

Izrael, sulm i dyfishtë ndaj policisë. Hamas-i përplaset me ISIS-in

Shteti Islamik ka marrë përsipër sulmin e dyfishtë të koordinuar në Jeruzalem, ku një police izraelite 22 vjeçe, ka mbetur e vrarë dhe disa persona janë plagosur, por nga ana tjetër, Hamasi ka përgënjeshtruar gjithçka, duke marrë përgjegjësinë e sulmit. Deklaratat e ISIS-it, –

TREGU I VOTËS SË LIRË
  • 2017-06-14

TREGU I VOTËS SË LIRË

Fadil Lepaja Rastësisht u përputhën dy festa, në të njëjtën kohë, në sheshin Zahir Pajaziti, të cilat po festoheshin me të njëjtin  flamur. Tifozët kuq e zi dhe Lëvizja e dikurshme Vetëvendosje e shndërruar së fundmi në parti, po festonin fitoren  e futbollistëve shqiptarë në

No Pic available
  • 2017-06-14

Prokuroria: Grupi me Lavdërim Muhaxherin planifikuan sulmin në Shqipëri-Izrael

Prokuroria Speciale e Kosovës ka ngritur akuzën kundër 9 personave të akuzuar për terrorizëm. Sipas Prokurorisë së Kosovës, të akuzuarit janë shtetasit me iniciale V.I., B.I., L.V., F.G., K.P., A.A., L.G., L.M. dhe B.P, ndërkohë që 4 prej tyre, përkatësisht V.I., B.I., L.V. dhe F.G.,