Rezultate te kerkimit per termin: +Izrael

Total: 4367
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:44.927Z

Romney në Izrael

Kandidati republikan për president, Mitt Romney, filloi vizitën 36-orëshe në Izrael, gjatë së cilës do të zhvillojë bisedime me udhëheqësit izraelitë dhe palestinezë.Romney pritet të takohet me kryeministrin izraelit, Benjamin Netanyahu, presidentin Shimon Peres dhe politikanët e opoz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:28.122Z

Hillari Klinton në Izrael

Jeruzalem - Sekretaria Amerikane e Shtetit Hillari Klinton ndodhet në Izrael për të zhvilluar takime me autoritet izraelite e palestineze. Pas Konferencës për Rindërtimin e Gazës që u mbajt në qytezën turistike Sharm El Sheik të Egjiptit Klinton kaloi në Izrael dhe pritet që në takimet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:23.097Z

Izrael, dënohet ushtari që vrau palestinezin, Netanjahu: Faleni!

Ka pranuar se ka qëlluar me armë zjarri ndaj agresorit palestinez, duke menduar se mund të kishte me vete një rip me eksploziv. Por gjykatësi ka rrëzuar versionin e ushtarit izraelit Elor Azaria, i shpallur fajtor nga Gjykata Ushtarake e Tel Avivit. Viktima, Abdel Fatah Sharif, u qëllua për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:17.324Z

Marredheniet SHBA-Izrael

Pas katër vitesh të gjate e të ftohtë, Barack Obama shpreson të përmirësojë marrëdhëniet me kryeministrin izraelit, Benjamin Netanyahu kur të vizitojë për herë të parë si president shtetin hebre këtë pranver&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:15.350Z

Zgjerohen protestat në Izrael

Nga Express më 31 korrik 2011 në ora 18:30 Në Izrael, sipas të dhënave të policisë janë zhvilluar protesta në disa qytete, ku më shumë se 100.000 vetë kanë demonstruar kundër qirave të larta dhe padrejtësive sociale. Sipas medieve izraelite, bëhet fjalë madje për rreth 150.00

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:46.794Z

Berisha, vizitë zyrtare në Izrael

Share Kryeministri Berisha u nis sot, për një vizitë zyrtare treditore në Izrael, me ftesë të Kryeministrit Benjamin Netanyahu. Kjo vizitë do të kontribuojë për çuarjen përpara të marrëdhënieve bilaterale si dhe nxitjen e bashkëpunimit ekonomik mes dy vendeve.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:43.818Z

Nishani vizite ne Izrael

Presidenti i Republikes Bujar Nishani ka nisur viziten zyrtare ne Izrael. Ne diten e pare kreu i shtetit ka qene ne disa vende dhe zona te njohura historike si qyteti i vjeter i Jeruzalemit, Muri i Loteve etj. Me pas zoti Nishani i shoqeruar nga pjesetare te familjeve izraelite te shpetu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama