Rezultate te kerkimit per termin: +Izraeli +Shtetet

Total: 1275
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:01.752Z

Shtetet ku Facebook përdoret më shumë

Facebook tashmë mbretëron në botën e internetit. Mendohet se rreth 700-800 milionë persona janë rregjistruar në këtë rrjet social. Por, cilat janë shtetet në të cilat Facebook përdoret më shumë? Analistët e comScore kanë botuar një studim dhe kanë arritur në përfundimin se tre s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.242Z

Izraeli sanksionon Palestinen

Izraeli ka vendosur sanksione ndaj Autoritetit Palestinez si kundërpërgjigje ndaj nënshkrimit të një numri traktatesh ndërkombëtare, njoftuan autoritetet. Sipas burimeve zyrtare, taksat e mbledhura për llogari të AP do të ngrinë dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:22.122Z

Abass kërkon njohje nga Izraeli

Nga Express më 19 shtator 2011 në ora 13:15 Lideri palestinez, Mahmmoud Abass, ka kërkuar nga Izraeli që ta njohë shtetin palestinez dhe “të mos e humbë rastin për paqe”. Ai këto komente i bëri me të arritur në New York, për ta paraqitur kërkesën për shtetësi, gjatë p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:24.474Z

Izraeli: Ok bisedimeve për paqe me Palestinën

Ndërkohë që palestinezët kërkojnë njohjen e shtetit të tyre në Kombet e Bashkuara, Izraeli i është përgjegjur zyrtarisht një përpjekjeje ndërkombëtare për të ringjallur procesin e paqes në Lindjen e Mesme. Korrespondenti i Zërit të Amerikës Robert Berger na informon nga Jeru

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.662Z

Oren: Izraeli do ta refuzoj hetimin ndërkombëtar

Ambasadori izraelit në Shtetet e Bashkuara, Majkël Oren, tha se Izraeli do ta refuzoj propozimin, që komisioni ndërkombëtar të hetoj zhvillimet lidhur me ndërhyrjen e ushtrisë izraelite në anijet, që synonin shkeljen e bllokadës në Rripin e Gazës. Ambasadori Oren i tha televizionit ame

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:41.462Z

Izraeli pezullon bisedimet me Palestinen

Izraeli ka pezulluar bisedimet e paqes me palestinezët, vendim i marrë të enjten ky, si kundërpërgjigje ndaj marrëveshjes së unitetit të presidentit Mahmoud Abbas me islamikët e Hamas-it. "Kabineti i sigurisë vendosi unanimisht kët

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:21.913Z

OKB, shtetet e Lindjes së Mesme kundër armëve bërthamore

Asambleja e OKB-së organizoi një mbledhje mbi çështjen e armatimeve bërthamore me vendet e Lindjes së Mesme. Në këtë mbledhje u miratua një rezolutë që i kërkon të gjitha vendeve të Lindjes së Mesme të mos përdorin armë bërthamore në konfliktet e tyre ushtarake. Kjo re

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama