Rezultate te kerkimit per termin: +Izraeli

Total: 6150
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.242Z

Izraeli sanksionon Palestinen

Izraeli ka vendosur sanksione ndaj Autoritetit Palestinez si kundërpërgjigje ndaj nënshkrimit të një numri traktatesh ndërkombëtare, njoftuan autoritetet. Sipas burimeve zyrtare, taksat e mbledhura për llogari të AP do të ngrinë dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:04.940Z

Izraeli vijon sulmin mbi Gaza

Gazeta ShqipLuftimet ndërmjet Izraelit dhe Rripit të Gazës kanë hyrë në ditën e shtatë. Ushtria izraelite ka bërë të ditur se forcat e saj kanë qëlluar më shumë se 100 vendqëndrime në Gaza, vetëm sot dhe dje. Burimet palestineze thonë se dy fëmijë kanë humbur jetën nga sulmi i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:11.711Z

Izraeli, shtate dite bombardime

Izraeli bombardoi per te shtaten dite radhazi qytetet palestineze ne Rripin e Gazas, ndersa Hamas beri thirrje per organizimin e Dites se Zemerimit ndaj sulmeve izraelite. Islamistet palestineze thane se te gjitha opsionet, perfshire edhe sulmet vetevrasese, jane tani nje lufte e hapur k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.643Z

Izraeli nuk dëshiron paqe

Presidenti i Sirisë, Bashar Al Assad, deklaroi se negociatat paqësore me Izraelin kanë ngecur, për shkak se Izraeli nuk është i interesuar për vendosjen e paqes. Kërkesa e Izraelit për negociata pa kushtëzime, nënkupton se ky vend dëshiron shembjen e procesit paqësor, deklaroi Assad, pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:18.644Z

Izraeli bombardon Hamasin në Gaza

Lindja e Mesme Izraeli njoftoi se ka kryer një bombardim nga ajri të dielën kundër militantëve në Gaza, për të cilët tha se ishin përgjegjës për sulmet me raketa përtej kufirit. Mjekët palestinezë thanë se dy njerëz, mes tyre një 12-vjeçar, mbetën të plagosur. I ashtuquajturi su

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:25.493Z

Erdogan: Izraeli posedon bombë atomike

Kryeministri i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka vlerësuar se Izraeli paraqet “rrezik” për rajonin e Lindjes së Afërme, për shkak se posedon bombën bërthamore.“Izraeli është i rrezikshëm për rajonin, për shkak se posedon bombën atomike”, ka thënë Erdogan gjatë vi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:18.408Z

Izraeli sulmon BE-në, mbështet palestinezët

Diplomacia Ministria e Jashtme e Izraelit ka thirrur ambasadorët e Britanisë, Francës, Italisë e Spanjës në një takim, ku ka akuzuar vendet e tyre për qëndrim të njëanshëm pro palestinez. Ministria e Jashtme tha se diplomatëve u është thënë se qëndrimi i tyre i vazhdueshëm i njëa

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama