Rezultate te kerkimit per termin: +Izraelit

Total: 9777
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:23.068Z

Erdogan: Presion Izraelit

Turqia vazhdon të mbajë një qendrim të ashpër diplomatik kundrejt Izraelit, e kjo u vërtetua edhe gjatë fjalës së kryeministrit turk, Recep Taip Erdogane para Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara. Erdogan tha se p&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:39.366Z

Vjen filmi izraelit

Për herë të parë në Kosovë organizohet Java e Filmit Izraelit. Nga 27 tetori e deri më 29 tetor, në Kinemanë ABC do të mund të ndiqen pesë filma izraelitë, me përkthim në gjuhën shqipe.Reflektimi i lidhjeve të thella historike e kulturore dhe miqësia midis dy popujve shfaqet në fo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:13.896Z

Zemerimi izraelit vazhdon

Pas reagimeve të disa zyrtarëve të lartë izraelitë ndaj deklaratës së shefes së diplomacisë europiane, Catherinë Ashton, ka mbërritur dhe fshikullima e vetë shefit të ekzekutivit në Tel Aviv, Benjamin Netaniahu. Nuk ka kr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:00.958Z

Gaza rrezohet avioni izraelit

Brigadat Izzedin al Qassam në Gaza deklarojnë se kanë rrëzuar një avion luftarak izraelit me anë të një rakete tokë-ajër. Militantët e kanë komunikuar lajmin përmes faqes së tyre në Twitter. Ndërkohë, tele

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.272Z

Dilema ekzistenciale e Izraelit

Nga Fareed ZakariaEdhe para daljes së një koalicioni të ri, zgjedhjet e fundit në Izrael qenë historike. Shënuan shembjen e laburistëve, partia që me të drejtë mund të thotë se e ka themeluar Izraelin dhe ka prodhuar kryeministrat e tij më të njohur, nga David Ben-Gurion (si kryetari i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:23.070Z

Erdogan Presion Izraelit

Turqia vazhdon të mbajë një qendrim të ashpër diplomatik kundrejt Izraelit, e kjo u vërtetua edhe gjatë fjalës së kryeministrit turk, Recep Taip Erdogane para Asamblesë së P&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:19.125Z

Ftohja mes Europës dhe Izraelit

Grindja diplomatike me Suedinë, vendimi i Norvegjisë për t‘u ndarë nga një kontraktues izraelit në fushën e mbrojtjes dhe akuzat gjithnjë e më të ashpra të europianëve ndaj vendimit të Izraelit për të vazhduar aktivitetet nëpër koloni, dëshmojnë për një tendosje gjithnjë e m

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama