Rezultate te kerkimit per termin: +JANAR

Meta: total 1000 / total_found 46168 / time 0.019 / keyword[0] janar / docs[0] 46168 / hits[0] 62940 /
Faktet/ Arsyet e prishjes së Tom Doshit me Ramën
  • 2015-03-04

Faktet/ Arsyet e prishjes së Tom Doshit me Ramën

Tiranë - A është real kërcënimi me vrasje ndaj Tom Doshit? Dhe mbi të gjitha a është ai shkaku kryesor i konfliktit mes tij dhe Edi Ramës? Këto pikëpyetje po mundojnë opinionin publik së paku prej dy ditësh. Në fakt në mjediset politike në kryeqytet, prej kohësh qarkullonte në f

Debate në komision për akuzat e Doshit, PD: Meta të dorëhiqet. Braho: Mos u nxitoni
  • 2015-03-04

Debate në komision për akuzat e Doshit, PD: Meta të dorëhiqet. Braho: Mos u nxitoni

Debate në komisionin e Ligjeve ku nisi diskutimi i pr/ligjit për dosjet. Kryetari i komisionit të Ligjeve, Fatmir Xhafaj akuzoi opozitën si përgjegjës të vrasjes së 4 protestuesve të 21 janarit. Ndërsa opozita i është referuar akuzave të deputetit Tom Doshi ndaj kryetarit të Kuvendit I

Falja e borxheve publike do të jetë e kushtëzuar
  • 2015-03-04

Falja e borxheve publike do të jetë e kushtëzuar

Komisioni për faljen e borxheve publike të qytetarëve dhe bizneseve ka paraqitur të mërkurën rekomandimet e tij para anëtarëve të kabinetit qeveritar gjatë mbledhjes të Qeverisë së Kosovës. Një nga rekomandimet është që qytetarët të nxiten për kryerjen e procedurave për faljen

Konkurrueshmeria e SME-ve Shqiperia akses ne fondin 23 miliarde euro
  • 2015-03-04

Konkurrueshmeria e SME-ve Shqiperia akses ne fondin 23 miliarde euro

Bruksel 4 mars 2015 NOAal- Ministri i Zhvillimit Ekonomik Turizmit Tregtise dhe Sipermarrjes Arben Ahmetaj ka zhvilluar nje vizite ne Bruksel me qellim firmosjen e marreveshjes COSME programi qe synon rritjen e konkurrueshmerise dhe inovacionit te bizneseve te vogla dhe te mesmebr br Ministri Ahme

PD braktis Komisionin e Ligjeve demokratet kerkojne doreheqjen e Metes
  • 2015-03-04

PD braktis Komisionin e Ligjeve demokratet kerkojne doreheqjen e Metes

0 brbr brbrTe mbledhur per prligjin e dosjeve te sigurimit te lustracionit deputetet e Partise Demokratike ne Komisionin e Ligjeve kerkuan qe te mos diskutohet asnje ligj deri ne shkarkimin apo doreheqjen e Kryetarit te Kuvendit Ilir Metabrbr brbrDeputetet demokrate jane shprehur se e kane te pamun

Hyseni në Berlin: Kosova është një vend i sigurt
  • 2015-03-04

Hyseni në Berlin: Kosova është një vend i sigurt

Pas valës masive të kosovarëve që vinin drejt Gjermanisë në javët e fundit, numri i azikërkuesve nga ky vend i Ballkanit tani ka nisur të bjerë. Në fillim të shkurtit kanë ardhur çdo ditë rreth 1000 kosovarë në Re

Hyseni nuk e di sa kosovarë ikën në BE
  • 2015-03-03

Hyseni nuk e di sa kosovarë ikën në BE

Qeveria e Kosovës nuk e ka idenë se sa është numri i personave që kanë lëshuar Kosovën për të emigruar jashtë vendit, gjatë muajve të fundit. Por tregojnë se gjatë dy muajve të këtij viti, janar dhe shkurt, në Kosovë janë riatdhesuar 1571 persona. Ndërkohë, që ende është e p