Rezultate te kerkimit per termin: +Jack +Jr

Meta: total 1000 / total_found 1095 / time 0.000 / keyword[0] jack / docs[0] 1095 / hits[0] 1415 /
Po shkojmë drejt Luftës III Botërore
  • 2017-06-23

Po shkojmë drejt Luftës III Botërore

Revolucioni i parë teknologjik shkaktoi Luftën I Botërore; revolucioni i dytë teknologjik shkaktoi Luftën II Botërore. Ky është revolucioni i tretë teknologjik. Ky është paralajmërimi i një prej njerëzve më të pasur në botë. Manjati kinez, Jack Ma tha se zhvillimi teknologjik ka gj

No Pic available
  • 2017-06-23

Bën 2253 km me biçikletë për të dëgjuar zemrën e vajzës në trupin e dikujt tjetër

Çiklisti Bill Conner udhëtoi 1400 milje (2253 km) për të dëgjuar zemrën e vajzës së tij të vdekur në trupin e dikujt tjetër. Histori sa emocionuese aq dhe prekëse. Bill udhëtoi me biçikletë nga Wisconsin, në Baton Rouge, Lousiana në ditën e baballarëve. Conner u flimua teksa me st

No Pic available
  • 2017-06-08

Udha e paqes, Shkodra përzgjidhet mes 120 vendeve të botës

Në Shkodër, të rinjtë e nismës për paqen universale pedaluan në rrugët e qytetit, ndërsa nisma ndërgjegjësuese u përmbyll me një koncert. Shkodra u përzgjodh nga organizatorët së bashku me 120 qytete të tjera për të dhënë mesazhin e paqes dhe të harmonisë në botë. Shkodra ka

100-vjetori i Presidentit John F. Kennedy
  • 2017-05-29

100-vjetori i Presidentit John F. Kennedy

E hëna shënon 100 vjetorin e lindjes së John F. Kennedy-t, presidenti i 35-të i Shteteve të Bashkuara. Kennedy lindi më 29 maj 1917, në Bruklin të shtetit Masaçusets. Ai u vra në Dallas të Teksasit, më 22 nëntor të vitit 1963. John Fitzgerald Kennedy u lind në vitin 1917 në një nga

100 vjetori i Presidentit John F. Kennedy
  • 2017-05-28

100 vjetori i Presidentit John F. Kennedy

E hëna shënon 100 vjetorin e lindjes së John F. Kennedy-t, presidenti i 35-të i Shteteve të Bashkuara. Kennedy lindi më 29 maj 1917, në Bruklin të shtetit Masaçusets. Ai u vra në Dallas të Teksasit, më 22 nëntor të vitit 1963. John Fitzgerald Kennedy u lind në vitin 1917 në një nga

No Pic available
  • 2017-05-15

Çmenduria e Rooney, humbet 600 mijë euro në 2 orë bixhoz

Kohë të vështira këto për Wayne Rooney, tashmë jo më një pikë referimi te Manchester United. Në fakt, një dëshmitar okular ka deklaruar për The Sun se sulmuesi anglez ka humbur gati 600 mijë euro (rreth 500 mijë sterlina), në vetëm dy orë në kazino. Mbërriti në mesnatë, në mes

Adoleshentja zbulon se shoku i ngushtë është vëllai i saj
  • 2017-05-01

Adoleshentja zbulon se shoku i ngushtë është vëllai i saj

Një vajzë adoleshente ka zbuluar se në fakt shoku i ngushtë është vëllai i saj. Georgia Bond dhe Jack Bowman nga Liverpool kanë qenë shokë të ngushtë në pjesën më të madhe të jetës së tyre. Ato ishin të vetëdijshëm se të dy  ishin krijuar nëpërmjet IVF, Fekondinimi