Rezultate te kerkimit per termin: +Jade +Petroleum +Corporation

Meta: total 21 / total_found 21 / time 0.000 / keyword[0] jade / docs[0] 115 / hits[0] 203 / keyword[1] petroleum / docs[1] 1091 / hits[1] 2279 / keyword[2] corporation / docs[2] 607 / hits[2] 849 /
200 VIP-at e 2016-s: Cilat janë sipërmarrjet më të mëdha në Shqipëri
  • 2017-10-01

200 VIP-at e 2016-s: Cilat janë sipërmarrjet më të mëdha në Shqipëri

  Cilat janë sipërmarrjet më të mëdha në vend dhe grupet sipas qarkullimit vjetor për vitin 2016. Si ka ndryshuar renditja në dekadën e fundit. Hyrjet dhe daljet e mëdha në vite dhe moda e fundit e kompanive që, aktivitetin e vetëm, kanë faturimet. Si po kthehet gradualisht Shqip

Ngjarjet kryesore ekonomike në vend, që shkundën vitin 2016
  • 2016-12-31

Ngjarjet kryesore ekonomike në vend, që shkundën vitin 2016

Nga koncesioni i TVSH-së që nuk u bë kurrë, largimi i ministrit Cani, premtimi i pambajtur i faljes fiskale, shitja enigmatike e koncesionit të Rinasit, e deri tek ekonomia e kanabisit, cilat janë disa nga zhvillimet kryesore ekonomike të 2016-s   2016-a ka qenë një vit dinamik, i

Shitet Bankers, kompania njofton arritjen e marrëveshjes me Geo Jade
  • 2016-09-30

Shitet Bankers, kompania njofton arritjen e marrëveshjes me Geo Jade

Kompania naftënxjerrëse, Bankers Petrolium ltd është shitur te Geo Jade Petroleum Corporation. Sipas një njoftimi të shpërndarë për mediat, Bankers njofton se të gjitha aksionet e saj janë blerë nga Geo Jade me një çmim prej 2.20 dollarë kanadez për aksion. Bankers thekson gjithas

A do tua hapë rrugën shitja e Bankers kompanive kineze
  • 2016-09-12

A do tua hapë rrugën shitja e Bankers kompanive kineze

Ndërsa më në fund, blerja e Bankers Petroleum nga kinezët e Jeo Jade po shkon drejt finalizimit, ajo e Tirana International Airport, ende nuk ka përfunduar. Edhe shoqëritë shtetërore kineze nuk po hyjnë në tregun shqiptar  Disa lajme të pak muajve më parë për blerjen e koncesionari

Qeveria kineze jep OK, blerja e Bankers finalizohet deri në fund të muajit
  • 2016-09-10

Qeveria kineze jep OK, blerja e Bankers finalizohet deri në fund të muajit

Shitja te kinezët e kompanisë Bankers Petroleum e cila kontrollon një pjesë të madhe të fushave naftëmbajtëse në vend po shkon drejt fundit. Përmes një njoftimi për mediat, Bankers thotë se plani i propozuar i marrëveshjes me degët e Geo -Jade Petroleum Corporation ka marrë mirati

Qeveria kineze jep OK, blerja e Bankers finalizohet në fund të muajit
  • 2016-09-09

Qeveria kineze jep OK, blerja e Bankers finalizohet në fund të muajit

Shitja te kinezët e kompanisë Bankers Petroleum e cila kontrollon një pjesë të madhe të fushave naftëmbajtëse në vend po shkon drejt fundit. Përmes një njoftimi për mediat, Bankers thotë "se plani i propozuar i marrëveshjes me degët e Geo -Jade Petroleum Corporation ka marrë miratim

Bankers, saga e zezë e arit të zi
  • 2016-08-30

Bankers, saga e zezë e arit të zi

Bankers del gjithnjë i fituar! Edhe pse rregullisht ka dalë me humbje. Nuk është paradoks. Fitorja e fundit është nga raporti auditues i palës së tretë mbi mosmarrëveshjen e taksave me qeverinë shqiptare për vitin 2011. Audituesit, një panel i përbashkët me ekspertë të Pricewater