Rezultate te kerkimit per termin: +Jagoda

Meta: total 15 / total_found 15 / time 0.000 / keyword[0] jagoda / docs[0] 15 / hits[0] 26 /
No Pic available
  • 2017-06-04

Europa e bashkuar First

Nuk është ndonjë arritje e madhe, të ndjehesh moralisht më lart përballë Trumpit. Por Europa duhet të sqarojë njëherë mirë me veten, se çfarë vlerash kërkon të mbrojë. Nga Jagoda Marinic Trump doli para shtypit botëror këtë javë dhe bëri të ditur pak a shumë kështu: Unë do

No Pic available
  • 2017-04-22

Çfarë po bëjnë francezët me Europën?

Europa ndodhet në shtratin e operacionit, paralajmëron shkrimtarja kroate, Jagoda Marinic. Fitorja e kandidates, Marine Le Pen në Francë mund ta ndajë Europën mes për mes. Nga Jagoda Marinic Të kujtojmë në këto ditë pranvere të mbuluara nga shiu krimbin e tokës. Ekziston kudo bindja s

No Pic available
  • 2017-03-26

Të hënën pritet të zgjidhet kryetari i Kuvendit

Lidhja Socialdemokrate e Maqedonisë paralajmëron se të hënën përvec zgjedhjes së Kreut të Komisionit për Zgjedhje dhe Emërime do të zgjedhet edhe kryeparlamentari i ri. Sipas partisë së Zoran Zaevit shumica prej 67 deputetëve është e mjaftueshme për të përfunduar konsitutimin e Ku

Këto vende nesër mbesin pa rrymë
  • 2016-08-10

Këto vende nesër mbesin pa rrymë

KEDS-i ka njoftuar për ndërprerjet e planifikuara të furnizimit me energji elektrike në disa zona, për shkak të mirëmbajtjes së rrjetit nëpër distrikte. Prishtinë Më 11.08.2016 ne NS 110/35/10 kV Prishtina 1 do të shkyçen: Dalja 10 kV J15 Kampi Jordanez (10000010) prej orës 16:00 - 20

No Pic available
  • 2015-12-29

Pjesë nga libri i A. Bullock-ut, Hitler et Staline, në një përkthim të reduktuar

Përse u zhduk psikiatri Bektriev Diagnostikimi i parë i paranojës për Stalinin duket se u vu në pah në dhjetorin e 1927-s, në një konferencë shkencore ndërkombëtare, që u mbajt në Moskë. Një neuropatolog rus, profesori Vladimir Bekteriev nga Leningradi, bëri përshtypje të madhe

Këto qytete të Kosovës nesër do të mbesin pa rrymë
  • 2015-10-27

Këto qytete të Kosovës nesër do të mbesin pa rrymë

Zyra e Korporatës Energjetike të Kosovës njofton për ndërprerje të furnizimit me energji elektrike në disa rajone të ndryshme në Kosovë. Më poshtë mund të lexoni të plotë komunikatën e KEDS për të mësuar e

No Pic available
  • 2015-07-30

Boris Bazhanovi nuk i duroi dot intrigat në oborrin stalinist

I arratisuri në Perëndim dhe zbardhja i një rreziku botëror Që të kuptohet më mirë sesi njeriu ishte ujk për njeriun në një bashkësi kanibalësh përreth Stalinit, (me intrigantin e përsosur bash Josif Visarionoviçin në krye të një grumbulli njerëzish të verbuar për pushtet