Rezultate te kerkimit per termin: +Jahjaga

Meta: total 1000 / total_found 8106 / time 0.003 / keyword[0] jahjaga / docs[0] 8106 / hits[0] 20586 /
No Pic available
  • 2017-08-16

Çitaku: UNMIK-u ka përfunduar misionin, Kosovës i duhet ushtri

Në një takim të zakonshëm të Këshillit të Sigurimit për Kosovën, përfaqësues të Beogradit dhe Prishtinës sërish paraqitën pikëpamje tërësisht të kundërta për situatën në Kosovë, të ardhmen e saj dhe të bisedimeve për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet tyre. Të dyja

No Pic available
  • 2017-07-15

Një javë pas certifikimit të zgjedhjeve, Thaçi pa vendim për seancën

Janë bërë një javë prej kur zgjedhjet nacionale janë ceritifkuar. Shefi i Shtetit, Hashim Thaçi ende ska marrë vendim për thirrjen e seancës konsitutive. Njëri prej Këshilltarëve të Presidentit ka thënë Thaçi ska marrë vendim për thirrjen e seancës Hashim Thaçi po vazhdon të m

Një angleze në kërkim të fijeve të arta
  • 2017-07-07

Një angleze në kërkim të fijeve të arta

Ka qënë një dhuratë që I ka bërë I shoqi, disa vite më parë, kur shërbente në shërbimin diplomatik në Kosovë,e cila do të kthehej më pas në një pasion të gjatë kërkues për Elizabeth Gowing. Ishte një varëse e punuar me filigram. Gruaja e njohur për magjepsjen që ka nga Edit

No Pic available
  • 2017-06-03

Engel i kërkon Brukselit të pezullojë procesin e anëtarësimit të Serbisë në BE

Ligjvënësi amerikan Eliot L. Engel, dënoi qëndrimin e autoriteteve serbe që nuk i lejuan hyrjen në Serbi, ish presidentes së Kosovës, Atifete Jahjaga. Ish presidentja Jahjaga pritej të merrte pjesë në një festival me emrin “Mirëdita.Dobardan” që synon, siç thuhet nxitjen e

No Pic available
  • 2017-06-02

Jahjaga slejohet të hyjë në Serbi: Beogradi vijon politikën e viteve 90

Edhe pse kishte planifikuar pjesmarrjen në dy aktivitete në Serbi, ish-Presidentes së Kosovës, Atifete Jahjaga, i është ndaluar hyrja në territorin serb, ndërsa veprimi është dënuar nga ish-kryetarja e shtetit përmes një postimi në rrjetin social Facebook. Jahjaga shkruan se kishte mar

No Pic available
  • 2017-06-02

Ish-Presidentes së Kosovës i ndalohet hyrja në Serbi

Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga është ndaluar të hyjë në Serbi, ku kishte planifikuar të merrte pjesë në promovimin e një libri dhe të mbante fjalim për viktimat e dhunës seksuale gjatë luftës në Kosovë. Vetë ish-presidentja Jahjaga ka deklaruar se përgatitjet për vizi

No Pic available
  • 2017-02-17

GËZUAR, KOSOVË!

Në kuadrin e 9-vjetorit të shpalljes së Pavarësisë së Kosovës MANIFESTIM I BUKUR FESTIV MES SHQIPTARËSH NË TREVISO Nga Ndue Lazri Një sallë e mbushur plot e përplot me njerëz, ku janë ulur mbi 500 vetë. Të tjerë që rrinë në këmbë e të tjerë jashtë sallës që presin një mun