Rezultate te kerkimit per termin: +Jaho

Total: 1318
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.779Z

Ermonela Jaho

Sopranoja shqiptare Ermonela Jaho zëvendëson Anna Netrebkon e sëmurë, në Royal Opera House në Londër. Ajo interpreton rolin e Violetës, e cila u prit mjaft mirë nga publiku, megjithë kohën e pakët në dispozicion Kur mësuan lajmin, spektatorët shprehën shenja dëshpërimi. Nuk do të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.533Z

Nderohet Ermonela Jaho

Në shenjë vlerësimi për sopranon Ermonela Jaho, Kryeministri Rama organizoi një ceremoni zyrtare në ambientet e Kryeministrise, gjatë së cilës i dha asaj një medalje të veçantë. "Për të shprehur gjithë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:39.036Z

Ermonela Jaho rikthehet në TKOB

Sopranoja e njohur do drejtojë për tri ditë një masterklas Sopranoja e njohur, Ermonela Jaho, do të jetë e pranishme në Teatrin e Operës dhe Baletit më datat 10.11 dhe 12 mars për të marrë pjesë në masterklas-in që do të zhvillohet. Një vit më parë ajo ideoi masterklasin, një ide

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.267Z

Tjeter denim per Jaho Mulosmanin

I denuari me burgim te perjetshem Jaho Mulosmani pas nje procesi me gjykim te shkurtuar per vrasjen e Bislim Hykes dhe Isuf Bashkurtit eshte denuar nga Gjykata e Tiranes me nje denim tjeter prej 25 vitesh burg. Jaho Mulosmani nuk erdhi sikurse edhe ne seancat e meparshme, ndersa gjykate

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:22.059Z

Emronela Jaho, si murgesha Angjelika

Sopranoja shqiptare Ermonela Jaho ka çelur sezonin artistik në Royal Opera. Harmonia e kontrasteve: një krim pasionant, vetëvrasja e një murgeshe, mashtrimi dinak; ishin tre “tregimet” e triptikut nga operat e Puçinit. Të gjitha të vendosura në kohë dhe vende të ndryshme, por që u so

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:54.654Z

Jaho nominohet për British Awards

Para tri vitesh Ermonela Jaho ishte e panjohur për publikun britanik, por sot ajo është e preferuara e Operës Mbretërore Britanike, me të cilën sopranoja shqiptare ka kontratë deri në vitin 2015.Nga ana tjetër, roli i murgeshës Anxhelika, i interpretuar disa muaj më parë në Londër nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:48.299Z

Ermonela Jaho rremben OSCAR-in

brbrSopranoja shqiptare Ermonela Jaho ia del te ngreje Oscar-in e International Opera Awards dhe te triumfoje mes shume figurave te shquara te artit operistik ne bote E nominuar ne kategorine per cmimin e publikut sopranoja ka fituar votat e marra nga e gjithe bota per tu kurorezuar si fituesja e I

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama