Rezultate te kerkimit per termin: +Jahollari

Meta: total 72 / total_found 72 / time 0.000 / keyword[0] jahollari / docs[0] 72 / hits[0] 114 /
Kultivimi i kanabisit, Hajnaj: Nuk do të ketë tolerim për askënd
  • 2018-03-15

Kultivimi i kanabisit, Hajnaj: Nuk do të ketë tolerim për askënd

Çështja e kultivimit të kanabisit ka mbledhur bashkë në një takim drejtues të policisë dhe përfaqësues të pushtetit vendor. Me iniciativë të prefektes së Tiranës, në takim morën pjesë Zv/drejtori i Drejtorisë së Përgjithshme, Aida Hajnaj, Drejtori i Drejtorisë Vendore Policis

No Pic available
  • 2018-02-23

Bashkia Kamëz dhe Prefektja e Tiranës nisin fushatën e mbjelljes së pemëve

Kryebashkiaku i Kamzës Xhelal Mziu dhe Prefektja e Tiranës Suzana Jahollari nisën sot fushatën e mbjelljes së pemëve dekorative në rrugën Arben Broci në Paskuqan dhe në Qendër-Babrru. Jepi jetë Kamzës – Dhuro një pemë është nisma e Bashkisë Kamëz për shtimin e gjelbërimit.

105-vjetori në Tiranë, vendosen kurora me lule te Monumenti i Pavarësisë
  • 2017-11-28

105-vjetori në Tiranë, vendosen kurora me lule te Monumenti i Pavarësisë

Tirana përkujton sot 105-vjetorin e shpalljes së Pavarësisë së Shqipërisë, datë kur Ismail Qemali dhe udhëheqësit e tjerë nga të gjitha vendbanimet shqiptare ngritën flamurin duke shpallur Shqipërinë shtet sovran dhe të pavarur. Nënkryetari i Bashkisë së Tiranës, Andi Seferi, i s

Tirana feston 105 vjetorin e pavarësisë
  • 2017-11-26

Tirana feston 105 vjetorin e pavarësisë

Tirana përkujtoi sot 105 vjetorin e ngritjes së flamurit, ditë kur patriotët Refik dhe Hamit Toptani, iu bashkuan arkitektit të pavarësisë së Shqipërisë, Ismail Qemalit në projektin që do sillte lindjen e shtetit shqiptar. Në sheshin para selisë së sotme të Kuvendit të Shqipërisë,

No Pic available
  • 2017-11-18

Tirana feston 73-vjetorin e Çlirimit, kryebashkiaku Veliaj: Të frymëzohemi nga historia 

TIRANE- Me rastin e 73-vjetorit të Çlirimit nga pushtuesit nazifashistë, kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj, ministra, deputetë, përfaqësues të qeverisë, anëtarë të Këshillit Bashkiak, si dhe dhjetëra veteranë të Luftës Nacional-Çlirimtare, morën pjesë në ce

PROFIL/ E para grua kolonele në Shqipëri, njihuni me prefekten e re të Tiranës
  • 2017-11-02

PROFIL/ E para grua kolonele në Shqipëri, njihuni me prefekten e re të Tiranës

Nga sot, prefektja e re e Tiranës, është Suzana Jahollari. Ajo është e para femër kolonele në Shqipëri, si dhe së fundmi lektore në Akademinë e Mbrojtjes. Në prezantimin e saj, së bashku me 11 prefektët e tjerë të vendit, kryeministri Rama tha se Suzana Jahollari, ka kryer disa kuali

No Pic available
  • 2017-11-01

Prefektët e Shqipërisë, ja kush u shkarkua dhe kush u emërua

Brenda pak orësh kryeministri Edi Rama firmos shkarkimin njëherësh të 12 prefektëve në qarqe dhe urdhëron emërimin e 12 prefektëve të rinj, që vijnë nga radhët e kolonelëve në rezervë Prefekti i Tiranes Iku Admir Abrija – U emërua Suzana Jahollari Prefekti i Kukësit