Rezultate te kerkimit per termin: +Jaka

Total: 922
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:11.568Z

Jaka: të mos vendoset taksimi progresiv

Binzesi i kërkon Qeverisë që të heqë dorë nga projekti i taksës progresive dhe përshkallëzimi i Tatimit mbi Fitimin. Kryetari i Dhomës së Tregtisë, Nikolin Jaka tha se këto masa do të kishin pasoja negative ne ekonomi. “I bie që do kalojmë një treg informal lidhur me punësimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:51.347Z

Jaka: Mbështesim aksionin, ndëshkoni inspektorët që abuzojnë

Dhoma e Tregtisë “Dhoma e Tregtisë dhe Industrisë Tiranë mbështet dhe inkurajon çdo nismë dhe reformë të qeverisë në luftën kundër informalitetit dhe evazionit fiskal”, ky qëndrim u shpreh dje nga kryetari Nikolin Jaka. “Vlerësojmë si sinjal pozitiv takimin e Kryemi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:31.626Z

Lirohet nga burgu ish-zv.ministri Jaka

TIRANË- Ish-zv.ministri i Transporteve, Nikolin Jaka, ka lënë dje qelinë e paraburgimit “Mine Peza”, ku kaloi 385 ditë. Gjyqtarit që shqyrtoi kërkesën e ish-zvministrit për “shuarjen e masës së sigurisë”, Gerd Hoxhës i mjaftuan vetëm 15 minuta në zyrën e t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:15.648Z

Jaka per sistemin e fajdeve

Jaka per sistemin e fajdeve E premte 25 Janar 2013 1444 p styletext-align justify p Jaka per sistemin e fajdeveKriza ekonomike ka detyruar tashme bizneset qe nga sistemi normal i kreditimit ne sektorin bankar te kalojne ne sistemin e fajdeve Gjate nje interviste te dhene per vizion plus k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.762Z

Nikolin Jaka, 150 mij

• TIRANE - Nikolin Jaka, ish-z

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.227Z

Jaka: Biznesi po shnderrohet ne tabele qitjeje

Arrestimet e dy diteve te fundit bere ne drejtim te disa sipermarresve vendas krijojne nje situate paniku dhe pasigurie dhe precedente serioze, duke e kthyer biznesin ne tabele lehtesisht te goditshme. Kete vleresim beri dje, Nikolin jaka, kryetar i Dhomes se Tregtise Tirane, duke iu referuar vales

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.374Z

Gjykata l n qeli ish-zvendsministrin Jaka

Gjykata e Rrethit Gjyqsor Tiran vendosi sot t lr n fuqi masn e siguris arrest me burg pr ish- zvendsministrin e Punve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit, Nikolin Jaka, i cili akuzohet pr abuzime me tenderat e rrugve. Ish- zevendsministri Jaka, prmes prfaqsuesit t mbrojtjes ligjor

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama