Rezultate te kerkimit per termin: +Jakov +Xoxa

Total: 139
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:28.107Z

Jakov Xoxa, si e pa Bylisin

“Atje ku Fieri çelej me sy nga mali e ku kambanorja e Shën Gjergjit dilte si gisht përpjetë përmes mjegullës së parë që rëndonte mbi kurrizin e qytetit”. Kështu shkruante vite më parë për qytetin e tij, Fierin, shkrimtari Jakov Xoxa, njëri nga përfaqësuesit më në zë të pro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:06.953Z

“Rikthimin në identitet” dhe në Fier, investimi në sheshin “Jakov Xoxa”

11/12/2008  Do të ndërhyhet në fasadën e pallateve për të ndryshuar pamjen dhe lagështirën FIER- Shqetësimi i banorëve të pallateve të vjetra duket se do të marrë zgjidhje. Është projekti i Bankës Botërore ai që në bashkëpunim me Bashkinë Fier ka ndërmarrë këtë in

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:22.403Z

Promovohet në Fier “Rrugëtim mes realizmit dhe modernizmit në prozën e Jakov Xoxës”

Jakov Xoxa zbret në Fier sërish me një tjetër studim monografik. Në ambientet e Bibliotekës Publike në qytetin e Fierit  u prezantua kjo prurje e re me titull \"Rrugëtim mes realizmit dhe modernizmit në prozën e Jakov Xoxës\", nga autorja A

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:52.435Z

Fier, rikonstruktohet bulevardiJakov Xoxa, fondi 200 mln lekë

Të tjera rreth shkrimit VIDEO Bashkia e Fierit ka nisur punën për rikonstruksionin e  bulevardit Jakov Xoxa, projket ky që po zbatohet edhe falë një fondi prej 200 milionë lekësh t&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:14.558Z

Selman Riza dhe Jakov Xoxa, dy figurat e Seminarit të 28-të të Prishtinës

Rreth 100 studiues shqiptarë dhe të huaj marrin pjesë në aktivitetin e përvitshëm Aktiviteti më i rëndësishëm i studimeve në fushën e Albanologjisë që zhvillohet në Prishtinë, këtë vit do t’u kushtohet personaliteteve të Selman Rizës dhe Jakov Xoxës, i cili këtë vit shënon

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:43.499Z

Fier, 17-vjeçari plagos në shkollë bashkëmoshatarin me pistoletë-stilolaps

Ngjarjet e rëndë në shkolla vazhdojnë të ndodhin, pavarësisht masave të marrë për rritjen e sigurisë në këto ambiente. Një person ka mbetur i plagosur me armë zjarri nga një bashkëmoshatar në shkollën e muzikës Jakov Xoxa në Fier. Burime nga policia bëjnë me dije se është arr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:40.138Z

Mato: Jakov Xoxa më mbrojti kur më hoqën nga Lidhja e Shkrimtarëve

TIRANE - Për Sulejman Maton, redaktor i dikurshëm pranë Lidhjes së Shkrimtarëve, më të rrezikshme sesa vetë Sigurimi i Shtetit kanë qenë organizatat e Partisë. Në një intervistë për "GSH" ai tregon se si funksiononte puna n&e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama