Rezultate te kerkimit per termin: +Jal

Meta: total 789 / total_found 789 / time 0.000 / keyword[0] jal / docs[0] 789 / hits[0] 1723 /
Burg inspektorit të IKMT. PD e akuzonte për vrasjen e Azem Hajdarit (Emri)
  • 2018-12-14

Burg inspektorit të IKMT. PD e akuzonte për vrasjen e Azem Hajdarit (Emri)

Inspektori i IKMT-së, Fatmir Metaj, i cili u akuzua nga Partia Demokratike për dhunë ndaj banorëve të Jalit dhe kërcënim ndaj deputetit Agron Shehaj më 18 shtator të këtij viti, gjatë një aksioni për shembjen e disa banesave në bregdetin e Jonit, është dënuar nga Gjykata e Tiranës

Aksioni në Jalë, shkarkohen katër zyrtarë të IKMT-së Vlorë
  • 2018-09-21

Aksioni në Jalë, shkarkohen katër zyrtarë të IKMT-së Vlorë

Aksioni në Jalë Kryeinspektorja e IKMT, Dallëndyshe Bici ka shkarkuar nga detyra katër inspektorë të degës Vlorë. Vendimi ka ardhur pas shfaqjes në media të një rregjistrimi ku përfshiheshin edhe inspektorët e IKMT në biseda të dyshimta me poseduesit e objekteve të prishura gjatë ak

PD publikon videon kur kreu i IKMT kërcënon deputetin
  • 2018-09-19

PD publikon videon kur kreu i IKMT kërcënon deputetin

Kreu i IKMT-së, Fatmir Meta, kërcënoi gjatë ditës së sotme, deputetin e PD-së, Agron Shehaj, pasi ky i fundit shkoi në Jalë për të mbrojtur të drejtat e qytetarëve, të cilëve po u prisheshin bizneset pa asnjë lajmërim. Më poshtë do të shihni dhe momentin se si Meta kërcënon dep

IKMT nis shembjen e banesave në Jalë, protestojnë pronarët
  • 2018-09-18

IKMT nis shembjen e banesave në Jalë, protestojnë pronarët

Ka nisur mes tensionesh aksioni i IKMT për shembjen e ndërtesave pa leje në Jalë. IKMT ka nisur shembjet në gjirin e Jalës sipas një programi të parashikuar për në muajin shtator, ku pritet shembja e 7 godinave, ndër to lokale dhe banesa. Por banorët e zonës kanë kundërshtuar shembjen

Prishja e ndërtimeve në Jalë, pronarët: I kemi në tokat tona
  • 2018-09-18

Prishja e ndërtimeve në Jalë, pronarët: I kemi në tokat tona

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit u përball me kundërshtimin e banorëve të tensionuar, gjatë aksionit për prishjen e 9 objekteve të ndërtuara pa leje në zonën e Jalës. Objektet janë kryesisht hotele një dhe dykatëshe, për të cilat banorët thonë se kishin ende pushu

Incidenti në Jalë, Basha-Ramës: Do përgjigjesh me kokën tënde!
  • 2018-09-18

Incidenti në Jalë, Basha-Ramës: Do përgjigjesh me kokën tënde!

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka denoncuar publikisht dhunën ndaj banorëve të Jalit nga ana e policisë për prishjen e disa ndërtesave, por njëkohësisht ka akuzuar kryeinspektorin e IKMT-së për Vlorën, Fatmir Meta se ka kërcënuar deputetët e opozitës. Në një dalje të

Gjosha: Shqipëria, ende peng i çeljes së negociatave
  • 2018-08-21

Gjosha: Shqipëria, ende peng i çeljes së negociatave

Shqipëria vazhdon të mbetet peng i çeljes së negociatave si pasojë e lidhjes së politikës me krimin. Duke folur për të rinjtë e LRI-së në kampingun e Jalës ish ministrja e Integrimit Evropian foli për çështjet e integrimit. Shqipëria vazhdon të mbetet peng i çeljes së negociatave