Rezultate te kerkimit per termin: +Jam +Mimoza +Ahmeti

Meta: total 40 / total_found 40 / time 0.002 / keyword[0] jam / docs[0] 110272 / hits[0] 197518 / keyword[1] mimoza / docs[1] 6305 / hits[1] 9737 / keyword[2] ahmeti / docs[2] 7635 / hits[2] 15959 /
Keni bërë dashuri me Ramën?: Jemi puthur pa pështymë kaq!
  • 2019-04-09

Keni bërë dashuri me Ramën?: Jemi puthur pa pështymë kaq!

Nga Mimoza Ahmeti As unë nuk e dija deri atë mëngjes kur ra telefoni: Jam unë, tha ai, sot më 11°° te Lidhja e Shkrimtarëve. Kishte fytyrën e habisë natyrale dhe sytë e tij ishin dy flegra pas të cilave montohej në distancë inteligjenca, trupi i tij i mëndafshtë i pështjellë me

Mimoza Ahmeti rrëfen dashurinë Në fund vetëm ajo mbetet
  • 2018-10-29

Mimoza Ahmeti rrëfen dashurinë Në fund vetëm ajo mbetet

Dashuria mund të marrë formë njeriu, por njeriu që nuk merr formë dashurie, nuk ka më se çfarë bën. Prandaj, duke qenë se për Mimoza Ahmetin forma e formave është shpirti, duhet që të mbahemi fortë pas tij edhe kur jemi vetëm. Është ky rrëfimi që bëri këtë fundjavë që lamë

Kur Mimoza Ahmeti intervistonte Edi Ramën
  • 2017-08-23

Kur Mimoza Ahmeti intervistonte Edi Ramën

Kjo intervistë me Mimoza Ahmetin është realizuar nga Rudina Xhunga në 10 shkurt 1996. Kur kafsha brenda meje sbindet, nuk i jap të hajë, e lidh dhe i lexoj poezitë e Rudian Zekthit.- thotë Ahmeti në këtë bisedë të gjatë që dritare.net e sjell të plotë e të pandryshuar, siç ësht

ABSURDI KOORDINATIV
  • 2017-03-09

ABSURDI KOORDINATIV

Mbi librin e Mimoza Ahmetit Kujtim Drishti Ky libër është një sfidë për kohët që po kalojmë, kur gjithnjë e më shumë, njerzit që dinë të lexojnë, lexojnë gjithnjë e me pak. Mendimi duket se ka hyrë ne nje fazë plogështie dhe shprehja që ndjek plogështine, varferohet. Mendimi e

Rëfimi prekës i nënës që i vdiq djali me pranga në spital: Ne po mbarojmë nga uria, do i vë flakën vetes
  • 2016-09-09

Rëfimi prekës i nënës që i vdiq djali me pranga në spital: Ne po mbarojmë nga uria, do i vë flakën vetes

Mimoza Meçe, nëna e 22-vjeçarit Artur Meçe, i cili ndërroi jetë në spitalin e burgut, në pavijonin e Kardiologjisë në QSUT, i sëmurë me kancer, bën thirrje për ndihmë. Në një intervistë për Gazeta Shqiptare, 43-vjeçarja deklaron se jeton duke mbledhur kanoçe. Gjatë rrëfimit

Presidenti Nishani në tubimin tradicional popullor Mirë se vini në Alpet Shqiptare 2016: Me dinjitet dhe krenari thërras: Jam shqiptar!
  • 2016-08-02

Presidenti Nishani në tubimin tradicional popullor Mirë se vini në Alpet Shqiptare 2016: Me dinjitet dhe krenari thërras: Jam shqiptar!

2 gusht 2016-Vuthaj, Plavë Presidenti i Republikës, Sh. T. Z. Bujar Nishani mori pjesë në tubimin tradicional shumëvjeçar popullor "Mirë se vini në Alpet Shqiptare 2016" që u mbajt në Vuthaj, në Mal të Zi me një pjesëmarrje masive nga shqiptarë të ardhur nga Mali i Zi, Kosova, Maqed

Nishani në tubimin Mirë se vini në Alpet Shqiptare 2016: Me dinjitet dhe krenari thërras: Jam shqiptar!
  • 2016-08-02

Nishani në tubimin Mirë se vini në Alpet Shqiptare 2016: Me dinjitet dhe krenari thërras: Jam shqiptar!

Presidenti i Republikës, Sh. T. Z. Bujar Nishani mori pjesë në tubimin tradicional shumëvjeçar popullor "Mirë se vini në Alpet Shqiptare 2016" që u mbajt në Vuthaj, në Mal të Zi me një pjesëmarrje masive nga shqiptarë të ardhur nga Mali i Zi, Kosova, Maqedonia dhe mbarë trojet e