Rezultate te kerkimit per termin: +Jamal +Khashoggi

Total: 65
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.768Z

Elektroshok e bisturi, ja cilat ishin mjetet e vrasësve të Khashoggi (FOTO)

Pajisje me elektroshok, bisturi dhe gërshërë janë në mesin e sendeve të “agjentëve vrasës” sauditë, të cilët e lanë Turqinë pak pas zhdukjes së gazetarit Jamal Khashoggi. Pamjet e kapura nga makineria me rrez X në aeroport të bagazheve të tyre, janë publikuar nga gazeta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.649Z

Princi saudit: Khashoggi ishte një islamist i rrezikshëm

Princi saudit i kurorës, Mohammed bin Salman u ka thënë Shteteve të Bashkuara se e ka konsideruar islamist të rrezikshëm gazetarin e vrarë, Jamal Khashoggji, kanë raportuar mediat amerikane. Princi Salman është raportuar të ketë bërë këto deklarata në një bisedë telefonike me Shtë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.531Z

Khashoggi, Trump: Duket se gazetari ka vdekur!

Presidenti Donald Trump deklaroi se duket që gazetari saudit që banonte në SHBA, Jamal Khashoggi ka vdekur. “Sigurisht që për mua ashtu duket. Është shumë e trishtueshme”, u tha ai gazetarëve kur po nisej nga Baza Ajrore Andrews pranë Uashingtonit. Ndërkaq, SHBA duket se ësh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.229Z

Vrasja misterioze e gazetarit Khashoggi brenda konsullatës, djali i viktimës bën deklaratën befasuese: Në muajin e shenjtë të Ramazanit

Djali i gazetarit saudit, Jamal Khashoggi i cili u vra brenda një konsullate Saudite, në Stamboll në Tetor 2018, ka bërë një deklaratë befasuese. Salah Khashoggi ka thënë se fal vrasesit e babait te tij, shkruan BBC. Permes nje shenimi ne Twitter, djali i gazetarit shkruante se: “N

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.586Z

Khashoggi, Trump: Mbulimi më i keq në histori nga Rijadi!

Presidenti amerikan, Donald Trump i ka cilësuar përpjekjet e Arabisë Saudite për të fshehur vrasjen e gazetarit suadit Jamal Khashoggi në brendësi të konsullatës saudite në Stamboll, si aktin më të keq të mbulimit në histori. Kanë paraqitur një version të keq që nga fillimi, i mbë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.819Z

Koka e Gylen për heshtjen mbi Khashoggi, SHBA provokon Turqinë

Vrasja e gazetarit Jamal Khashoggi ka trazuar ujërat në politikën ndërkombëtare dhe raporti i CIA-s ku fajësohet princi i kurorës në Arabinë Saudit, Mohammed bin Salman për torturat dhe ekzekutimin i ka hedhur benzinë zjarrit. Ndërkohë, duket se SHBA e ka marrë seriozisht çështjen dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.523Z

New York Times: Princi miratoi marrjen në pyetje të Khashoggi-t

Princi i trashëguar saudit, Mohammed bin Salman, pavarësisht nga ajo që Riadi ka deklaruar, ishte në dijeni dhe “ka miratuar” marrjen në pyetje që “përfundoi keq” të gazetarit disident Jamal Khashoggi në Konsullatën e Stambollit, për të cilin kishte urdhëruar nj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama