Rezultate te kerkimit per termin: +James +Foley

Meta: total 164 / total_found 164 / time 0.000 / keyword[0] james / docs[0] 6123 / hits[0] 8834 / keyword[1] foley / docs[1] 206 / hits[1] 363 /
Siri, kapen dy anëtarët e celulës së Xhon Xhihadit
  • 2018-02-09

Siri, kapen dy anëtarët e celulës së Xhon Xhihadit

Dy xhihadistët britanikë të Shtetit Islamik, bashkëpunëtorë të Xhon Xhihadit, janë kapur në Siri nga një njësi arabo-kurde aleate e Uashingtonit. Autoritetet ushtarake amerikane bënë të ditur se bëhet fjalë për dy anëtarë të celulës së ekzekutimit të ISIS-it, e cila ishte mbiq

No Pic available
  • 2017-03-02

BE i heq Le Penit imunitetin parlamentar

Ligjvënësit e Bashkimit Evropian i hoqën imunitetin parlamentar të BE-së kandidates për presidente të Francës, Marine Le Pen, për shkak të postimit në Twitter të fotografive të akteve të dhunës, të kryera nga grupi militant Shteti Islamik. Le Pen, e cila udhëheq partinë e ekstremit

No Pic available
  • 2017-03-02

Parlamenti Europian i heq imunitetin Marine Le Pen 

Parlamenti Europian i ka hequr imunitetin udhëheqëses së ekstremit të djathtë, Marine Le Pen, pas publikimit të fotove të dhunës së Shtetit Islamik. Le Pen është nën hetim në Francë pasi ka postuar tre imazhe të vrasjeve në vitin 2015, duke përfshirë edhe prerjen e kokës së gaze

No Pic available
  • 2016-09-06

2 vjet i burgosur si agjent i CIAS, gazetari amerikan rrëfen tmerrin

Në 2012, gazetari i pavarur Theo Padnos shkoi në Siri për të mbuluar luftën civile, por menjëherë u rrëmbye nga anëtarët e një dege të Al-Qaidas. Të bindur se ai ishte agjent i CIA-s, sepse Padnos fliste arabisht, militantët e mbajtën atë afro dy vjet, përpara se ta lironin në gush

Telegraph: Xhihadisti John qëndroi 2 javë në Shqipëri përpara se të shkonte në Siri
  • 2016-04-28

Telegraph: Xhihadisti John qëndroi 2 javë në Shqipëri përpara se të shkonte në Siri

Gazeta britanike The Telegraph në një artikull të shkruar mbështetur mbi dëshmitë e një mikut të të ashtuquajtur të xhihadistit John, gjithashtu luftëtar i ISIS, për një revistë të përmuajshme të shtetit islamik Dar al-Islam pretendon se 2 xhihadistët kanë qëndruar 2 javë në Ti

Pas urdhrit për të qëndruar në BE, Obama i tregon forcën në golf Kamerun
  • 2016-04-24

Pas urdhrit për të qëndruar në BE, Obama i tregon forcën në golf Kamerun

Mes debateve të nxehta mbi qëndrimin apo daljen e Britanisë së Madhe nga zona euro, Presidenti amerikan Barak Obama e ka shfrytëzuar vizitën e tij edhe për pak relaks. Sëbashku me kryeministrin David Kamerun ata kanë zhvilluar një lojë golfi në Klubin Grove në Hertfordshire. Obama ka ar

Xhihadisti i bardhë obez i ISIS thotë se trupi i gazetarit amerikan u flak tutje pas ekzekutimit
  • 2016-04-06

Xhihadisti i bardhë obez i ISIS thotë se trupi i gazetarit amerikan u flak tutje pas ekzekutimit

Trupi i vdekur i gazetarit amerikan James Foley të cilit iu pre koka thjesht "u flak tutje diku në dhe" nga ekzekutorët e ISIS, sikurse është mësuar sot. Rrëfimi tronditës për trupin e Foley dhe të pengut tjetër të vrarë pa mëshirë nga grupi i terrorit, është bërë për librin "My