Rezultate te kerkimit per termin: +James +Kirk

Meta: total 15 / total_found 15 / time 0.000 / keyword[0] james / docs[0] 6123 / hits[0] 8834 / keyword[1] kirk / docs[1] 193 / hits[1] 349 /
No Pic available
  • 2016-09-09

FOTOT/ SHBA tregon muskujt: Destrojeri i frikshëm amerikan, që kushton 4.3 miliardë dollarë

Ky është destrojeri më i madh dhe më i sofistikuar në SHBA. Destrojeri, kostoja e të cilit është plot 4.3 miliardë dollar, pritet të bashkohet me flotën e vendit. I quajtur Zumwalt, kjo anije nuk pikaset nga radarët. Ai është rreth 180 metra dhe peshon 15 mijë ton, ndërsa sistemi

No Pic available
  • 2016-09-09

SHBA tregon forcën: Destrojeri që kushton 4.3 miliardë USD

Foto 1 nga 14 Destrojeri më i madh dhe më i sofistikuar në SHBA pritet të bashkohet më në fund me flotën e vendit. Bëhet fjalë për destrojerin Zumwalt, që nuk pikaset nga radarët. Për koincidencë, destrojeri me 147 marinarë dhe oficerë në bord, ka një kapiten që quhet Jam

No Pic available
  • 2016-06-19

Si u krijua flamuri i ylbertë i LGBT?

Simboli   Ndërtesat publike dhe protestat në rrugë kudo në botë kanë valëvitur flamurin e ylbertë për të treguar solidaritet me 49 personat që u qëlluan për vdekje në klubin e natës në Orlando të Floridës. Por si u bë ky simbol kaq i përhapur?   Është mes simbolev

SHBA, anija luftarake e së ardhmes do të ketë kapiten James Kirk
  • 2016-05-23

SHBA, anija luftarake e së ardhmes do të ketë kapiten James Kirk

Përmes një reference të qëllimshme dhe mjaft argëtuese nga kinematografia, Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kanë dorëzuar kapitenit James Kirk anijen më të rrezikshme të flotës, sigurisht atë të flotës amerikane dhe jo flotës yjore. Bëhet fjalë për gjuajtësin më të ri "USS Z

Lista e të nominuarve për Grammy Awards 2016 (Video)
  • 2015-12-09

Lista e të nominuarve për Grammy Awards 2016 (Video)

Publikohet lista e të nominuarve për të gjitha (83) kategoritë për Grammy Awards 2016 Kjo listë përmban emrat e disa nga artistëve më të mirë të globit si: The Weeknd, Dr. Dre, Kendrick Lamar, Nicki Minaj, Drake, Ricky Martin, Skrillex and

Arrestohet aktori Chris Pine
  • 2014-03-13

Arrestohet aktori Chris Pine

Teksa ndodhej në Zelandën e Re për të xhiruar filmin “Z for Zachariah”, aktori Chris Pine përfundoi në prangat e policisë. Aktori 33-vjeçar, i mirënjohur për interpretimin e personazhit James T. Kirk në filmat “Star

Këshilla dashurie në Kopsht Zoologjik
  • 2011-12-17

Këshilla dashurie në Kopsht Zoologjik

Kafshët e një kopshti zoologjik mësojnë se kujdestari i tyre, një njeri i urtë që nuk i ecën fare me femrat, ka vendosur të largohet dhe të gjejë një punë të re, në përpjekje për të ndryshuar ‘fatin’. Për ta ndihmuar të arrijë qëllimin e tij dhe për të realizuar dë