Rezultate te kerkimit per termin: +Janez +Jansha

Total: 57
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:45.117Z

Koment/Janez Jansha, Putini slloven

Nga Idro Seferi Gazetari i “Mladinës”, një reviste prestigjioze në ish-Jugosllavi dhe tani në Slloveni, kishte ngritur në këmbë të gjithë vendin me shkrimet e tij.  Armata Popullore Jugosllave (JNA) ndodhej para një skandali në shtetin 22 milionësh. Janez Jansha, atëherë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:58.683Z

Janez Jansha, shefi i ardhshëm i NATO-s

Lubjanë - Janez Jansha mund të jetë Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s. Sipas të përditshmes të Lubjanës, Reporter, Jansha ka marrë një ftesë për një post të tillë. Agjensitë botërore të lajmeve kanë publikuar më pas lajmin në fjalë ku theksohet se ndonëse Jansha është përg

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:58.682Z

Janez Jansha, oferte per sekretar i NATO-s

Aleanca Euro-Atlantike i ka ofruar ish-kryeministrit te Sllovenise, Janez Jansha postin e sekretarit te pergjithshem te NATO-s. Lajmin e bejne te ditur mediat sllovene, sipas te cilave Jansha nuk ka ndermend te kandidoje per kete post, por as te pranoje nje vend me te ulet se sekretar i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:57.035Z

Thaçi uron kryeministrin e sapozgjedhur slloven, Janez Jansha

Kryeministri Hashim Thaçi ka uruar kryeministrin e sapozgjedhur slloven, Janez Jansha "Kam nderin dhe privilegjin e veçantë që në emër të qytetarëve dhe të Qeverisë së Republikës së Kosovës si dhe në emrin tim, t’Ju përgëzoj për zgjedhjen tuaj kryeministër i Sllovenisë. Sllo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.077Z

Jansha Raporti i Martit seshte i besueshem

Janez Jasha Prishtine 4 shkurt NOA 8211 Kosova ka perspektive evropiane ashtu si edhe vendet tjera te Ballkanit Perendimor ka thene ish kryeministri slloven Janez Jansha. Ndersa flet edhe per raportin e Dik Martit duke thene se nuk eshte kredibil derisa nuk jepen prova. Kosova mund te behet anetare

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:59.311Z

Slloveni, Parlamenti i jep “ok” qeverisë së Jansha

Parlamenti i Sllovenisë ka konfirmuar qeverinë e re, me në krye Janez Janshën. Me 50 vota pro nga 82 të mundshme Janez Janshën do të të drejtojë vendin me qeverinë e tij.Qeveria e re ka 11 ministri, katër më pak se ekzekutivi i mëpar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:57.032Z

Jansha sërish në krye të qeverisë sllovene

Parlamenti i Sllovenisë ka zgjedhur kryetarin e Partisë Demokratike sllovene në postin e të mandatuarit për formimin e qeverisë së re. Për Janez Janshën, kandidat i koalicionit të qendrës së djathtë, kanë votuar 51 deputetë,

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama