Rezultate te kerkimit per termin: +Janina

Meta: total 641 / total_found 641 / time 0.000 / keyword[0] janina / docs[0] 641 / hits[0] 877 /
Nis të studiojë për trajner, karriera e Andi Lilës drejt fundit?
  • 2019-02-10

Nis të studiojë për trajner, karriera e Andi Lilës drejt fundit?

I pranishëm në stadiumin e Gjirokastrës për të ndjekur sfidën e vendasve me Flamurtarin ishte edhe futbollisti i Kombëtares, Andi Lila, që është pjesë e Pas Janinës në Greqi. Në lidhjen me Gol pas Goli kavajasi tregoi se mbetet një ndjekës i rregullt i futbollist shqiptar.  E keni n

Kaçifas, shoqërohen 4 grekë, i ndalohet hyrja 8 anëtarëve të Agimit të Artë
  • 2018-11-08

Kaçifas, shoqërohen 4 grekë, i ndalohet hyrja 8 anëtarëve të Agimit të Artë

Fshati Bularat i Gjirokastrës i ngjan sot një vendi pelegrinazhi, teksa qindra qytetarë nga bashkitë minoritare Dropull e Finiq janë bashkuar me qytetarë grekë të ardhur nga Athina, Selaniku, Patra e Janina për të marrë pjesë në ceremoninë e varrimit të Konstandinos Kaçifas. 35-vjeç

Kacifas, mbërrijnë grekët e parë: Vijmë të nderojmë heroin tonë!
  • 2018-11-08

Kacifas, mbërrijnë grekët e parë: Vijmë të nderojmë heroin tonë!

Ashtu siç ishte paralajmëruar ceremonia e varrimit të Konstandinos Kaçifas në Bularat do të ndiqe nga qindra qytetarë grekë dhe minoritarë që u nisën mbrëmjen e djeshme drejt Shqipërisë. Rreth orës 05:30 të mëngjsit në Bularat mbërriti autobusi i parë nga Athina, ndërsa të tjer

Kaçifas, trupi me uniformë ushtarake, kortezhi shpalos flamurin grek (FOTO)
  • 2018-11-08

Kaçifas, trupi me uniformë ushtarake, kortezhi shpalos flamurin grek (FOTO)

Ashtu siç ishte parashikuar ka nisur rreth orës 13:15  në Bularat të Gjirokastrës ceremonia mortore për Konstadinos Kaçifas, minoritarin grek që u vra në shkëmbimin e zjarrit me forcat RENEA. Qindra grekë të ardhur nga Athina, Selaniku, Janina e Patra i janë bashkuar minoritarëve të

POLITIKA AMERIKANE DHE BOTA SHQIPTARE NË GADISHULLIN ILIRIK
  • 2018-09-26

POLITIKA AMERIKANE DHE BOTA SHQIPTARE NË GADISHULLIN ILIRIK

Nga Spartak NGJELA Pyetja që duhet të ngrihet këtu është kjo: pas konsolidimit të pavarësisë së Kosovës dhe krijimit të federatës shqiptaro-bullgare në Maqedoni, e cila duket se është në proces, a do tiu drejtohet USA edhe shqiptarëve të Greqisë për tiu dhënë atyre të gjitha t

Vila firmos me Korfuzin: Më bindi projekti dhe kontrata
  • 2018-08-21

Vila firmos me Korfuzin: Më bindi projekti dhe kontrata

Emiliano Vila i befasoi të gjithë duke u zyrtarizuar si afrimi më i ri i Korfuzit në Ligën e Dytë të Greqisë. Mesfushori 30-vjeçar, në një prononcim për Supersport tha se ishte bindur nga projekti i klubit dhe kushtet e kontratës. Jam shumë i lumtur që kjo tratativë u mbyll me sukses

Shqipëria në letërkëmbimin dhe kujtimet e Isadora Dunkan
  • 2018-06-21

Shqipëria në letërkëmbimin dhe kujtimet e Isadora Dunkan

Luan Rama Duke shkruar romanin Santa Quaranta – gërsheti i prerë i Isadora Dunkan dhe duke kërkuar informacione mbi jetën e kësaj balerine të famshme franko-amerikane të dekadave të para të shekullit XX, gjeta mjaft letra të saj që shkruheshin mbi Shqipërinë. Madje një miku im m

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama