Rezultate te kerkimit per termin: +Januar

Meta: total 8 / total_found 8 / time 0.000 / keyword[0] januar / docs[0] 8 / hits[0] 8 /
No Pic available
  • 2016-06-28

Një historik i shkurtër i Bashkimit Europian

Nga Mariela Stefanllari Lufta e Dytë Botërore nga 1939 në 1945 solli katastrofa humane dhe ekonomike, të cilat goditën Europën më ashpër se kurrë ndonjëherë. Për rrjedhojë, ekzistonte dëshira që kjo që ndodhi të mos përsëritej, pasi kishin pasuar edhe ngjarjet e Hiroshima dhe Naga

No Pic available
  • 2016-01-01

Koha një dhuratë nga Zoti, që ne duhet të dimë ta përdorim!

Nga Miron ako Koha për njerezimin filloi kur Perëndia (transhendent) që ekziston nga vetvetja përpara dhe përtej kohës dhe hapësirës krijoi nga hiçi  qiejt edhe tokën.Ashtu si ç na thuhet tek libri i parë i Biblës Zanafilla: Në fillim Perëndia krijoi qiellin dhe token.Toka ishte pa

No Pic available
  • 2013-07-29

Policia zbardh 40 vjedhje të kryera në Tiranë, 1 në pranga 2 në kërkim

TIRANE - Policia e Tiranës arrestoi një person dhe shpalli në kërkim dy të tjerë, të dyshuar si autorë të rreth 40 vjedhjeve në lokale dhe banesa në kryeqytet. Mësohet se në kuadër të operacionit të koduar “Korriku

No Pic available
  • 2013-07-29

Policia zbardh 40 vjedhje të kryera në Tiranë, 1 në pranga 2 në kërkim

TIRANE - Policia e Tiranës arrestoi një person dhe shpalli në kërkim dy të tjerë, të dyshuar si autorë të rreth 40 vjedhjeve në lokale dhe banesa në kryeqytet. Mësohet se në kuadër të operacionit të koduar “Korriku II ”, në pranga ka rënë shtetasi Klodjan Duro, 28 vje

No Pic available
  • 2010-11-04

Reportazhi/Romi nga Kosova Une jam gjerman - I huaj jam vec ne leter

04-11-2010 / Gazeta 55 Ne moshen tetevjecare refugjati rom Elvis Berisha erdhi ne nje fshat te Saksonise se Poshtme. Atje ai u be nje shembull integrimi. Ne ditelindjen e tij te 18-te atij iu tha se do te debohej per ne Kosove. Nje BMW e erret vozit pergjate rruges se ngushte fushore. Prane ti

Romi nga Kosova Une jam gjerman- I huaj jam vec ne leter
  • 2010-11-03

Romi nga Kosova Une jam gjerman- I huaj jam vec ne leter

Nje BMW e erret vozit pergjate rruges se ngushte fushore. Prane timonit eshte ulur nje burre shtatlarte me floke te zeza i cili sheh perreth i permalluar. Atje ishte shkolla ime thote Fadil Berisha duke treguar nje ndertese te rrenuar guret e se ciles ngrihen pertej barit si dhembe te rene dhe shto

Futboll, Adebayor lajmëron tërheqjen nga përfaqësuesja e Togos
  • 2010-04-13

Futboll, Adebayor lajmëron tërheqjen nga përfaqësuesja e Togos

Sulmuesi i Togos dhe Manchester City, Emmanuel Adebayor, nuk e ka kaluar tronditjen pas sulmit që iu bë përfaqësueses togoleze, në prag të Kupës së Afrikës dhe ka lajmëruar tërheqjen nga përfaqesuesja. 26-vjecari, kapiten i Togos, ishte ne autobusin e skuadrës qe u sulmua në ja