Rezultate te kerkimit per termin: +Japonia

Total: 3630
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.910Z

Japonia mposhti Kamerunin

Japonia ka arritur fitore minimale kundër Kamerunit me rezultat 1 me 0. Goli i Hondas në minutën e 39 doli që të jetë vendimtar për japonezët. Pjesa e parë nuk shënoi lojë interesante, ndërkaq në pjesën e dytë pati rast të mira nga të dyja skuadrat. Okazaki qëlloj shtyllën pë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.916Z

Botërori, Japonia befason Kamerunin

Japonia ka shënuar fitore minimale prej 1-0 kundër Kamerunit, në ndeshjen e dytë të Grupit E, të zhvilluar në Bloemfontein. Japonia startoi me: Kawashima, Abe, Komano, Tanaka, Nagatomo, Endo, Matsui, Okubo, Hasebe, Honda, Nakazawa, ndërsa Kameruni e filloi ndeshjen me formacionin: Souleym

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:15.231Z

Japonia drejt mposhtjes së inflacionit

Ekonomia Çmimet e mallrave të konsumit pësuan rritjen më të djeshme në pesë vjet duke dëshmuar se politikat e qeverisë për ti dhënë fund problemit të deflacionit që vijon prej dy dekadash mund të jenë duke dhënë efekt. Inflacioni bazë, që përjashton koston e ushqimeve, u rrit me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.471Z

Japonia rrezikon kolapsin

Japonia “rrezikon kolapsin”, për shkak të borxhit të madh të vendit, deklaroi kryeministri i ri japonez Naoto Kan. Në fjalimin e tij të parë, që kur u zgjodh kryeministër, Kan theksoi se Japonia duhet të ndërmarrë një ristrukturim financiar, në mënyrë që t'i shmanget një kriz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:14.564Z

Japonia del nga recesioni

Pas 12 muajsh recesioni, Japonia ka rifilluar rritjen ekonomike. Ne tremujorin e dyte te 2009-es, Prodhimi i Brendshem Bruto eshte rritur me 0.9 perqind ne krahasim me nje tremujor me pare, ndersa ne baze vjetore rritja eshte 3.7 perqind. Te dhenat jane ne te njejten linje me pritshmerin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.333Z

Japonia përgatit aeroplanët luftarak

Japonia ka aktivizuar aeroplanët luftarak për shkak të problemeve territorial që ka më shtetet fqinje. Thuhet se këta aeroplanë janë në nivele të paprecedent prej përfundimit të "Luftës së Ftohtë" dhe do të shërbejnë si kundërpërgjigje ndaj aeroplanëve të huaj, kryesisht rus d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.601Z

Olsen: “Japonia, si një finale”

Trajneri i Danimarkës, Morten Olsen, e konsideroi një “finale” ndeshjen kundër Japonisë në Rustenburg, por nga ana tjetër shprehu besimin se skuadra e tij do t’ia dalë me sukses: “E dimë se çfarë duhet të bëjmë”, - tha ai. “Është një ndeshje vendimtare dhe finalja e pa

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama