Rezultate te kerkimit per termin: +Japonine

Total: 200
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.413Z

Katastrofa Shqiperia 100 mije dollare per Japonine

Qeveria shqiptare ka vendosur nje fond prej 100 mije dollaresh per te ndihmuar Japonine e prekur nga termetet dhe cunami qe ka shkaktuar disa mijera viktima dhe deme te medha ekonomike. Duke folur ne mbledhjen e Keshillit te Ministrave Kryeministri Sali Berisha shprehu solidaritetin e vendit tone

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:29.219Z

Presidenti kinez viziton Japonine

Ne hapje te vizites se tij peseditore ne Japoni, presidenti kinez, Hu Jintao ka folur per nje bashkepunim te ngushte politik dhe ekonomik me ish-armikun. Ai shpreson se qendrimi i saj do te kontribuoje ne forcimin e besimit, tha Hu ne Tokio, i cili ndodhet per nje vizite shteterore peseditore ne Jap

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:55.367Z

India prek Henen, kalon Kinen dhe Japonine

Pas SHBA-se, Rusise dhe BE-se, India zbarkon ne Hene, duke mundur Kinen dhe Japonine. Raketa indiane u leshua nga baza e Sriharikota me 22 tetor dhe pas 23 ditesh ne orbite, ka zbarkuar “Mip”-in, nje modul me peshe 35 kilograme qe transmeton imazhe drejtperdrejt dhe mledh te d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:01.389Z

Kina dhe Koreja e Jugut mbeshtesin Japonine

Qe prej vitit 2008 shefat e shteteve dhe te qeverive te Kines Korese se Jugut dhe Japonise takohen ne nje takim te nivelit te larte. Por deri tani rezultatet kane lene me teper per te deshiruar. Midis fqinjeve aziatikojugore eshte i diskutueshem sovraniteti mbi disa ishuj te vegjel. Vec kesaj para

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.583Z

Nje enderr vere per Japonine

Nga kendveshtrimi gjerman Kampionati Boteror i Futbollit per femra nuk ishte enderr vere sepse princesha humbi para kohe. Por i gjithe turneu mund te vleresohet pa dyshim si i suksesshem. Stadiumet ishin te mbushura mire. Shikuesit e festuan Kampionatin Boteror si feste. Futbolli i meshkujve ka se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:47.264Z

Haxhinasto Se shpejti do te heqim vizat dhe me Japonine

Zevendeskryeministri dhe ministri i Puneve te Jashtme Edmond Haxhinasto nisi turin e vizitave te tij zyrtare ne Azi ku vendqendrimi i pare ishte Japonia. Gjate vizites ne Japoni ministri Haxhinasto u prit ne nje takim te vecante nga ministri Japonez i Puneve te Jashtme Koiciro Gemba. Kjo vizite behe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.265Z

Energjia, Rusia shtrin influencen ne Azi

Moska perforcon drejt lindjes politiken e saj energjitike, duke perforcuar lidhjet me Kinen, Japonine dhe Korene e Jugut. Rusia ka inauguruar sot ne ishullin e Sakhalinit, ne ekstremin lindor, centralin e pare per prodhimin e gazit natyror, qe do te furnizoje Japonine dhe Korene e Jugut,

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama