Rezultate te kerkimit per termin: +Jaques +Chirac

Meta: total 4 / total_found 4 / time 0.000 / keyword[0] jaques / docs[0] 21 / hits[0] 25 / keyword[1] chirac / docs[1] 165 / hits[1] 322 /
No Pic available
  • 2016-08-29

Komenti/T ndrpriten bisedimet e anëtarsimit n BE-së me Ankaran

(Dojçe Vele) Mund t? dukej i nj? shaka, n?se rrethanat nuk do t? ishin ka serioze: Ambasadori turk n? BE Selim Yenel i tha gazet?s "Die Welt", se vendi i tij do t? antar?sohet n? vitin 2023 me t? drejta t? plota n? BE, kjo p?rkon me 100 vjetorin e Republik?s Turke. Por cila republik? duhet t?

No Pic available
  • 2016-06-30

Cilat vende po e frenojnë BE-në?

Jo vetëm britanikën kanë rezerva të mëdha ndaj Bashkimit Evropian. Por edhe shumë vende të tjera kanë shprehur rezervat e tyre në periudha të ndryshme. Po cilat janë ato? "Britanikët janë - antievropianë!", "Shkatërrimtarët e idesë evropiane.", "Ata nuk e kanë dashur kurrë BE-në

Fyhen para raundit të dytë
  • 2012-05-04

Fyhen para raundit të dytë

Presidenti francez, Nicolas Sarkozy, dhe sfiduesi i tij, Francois Hollande, kanë shkëmbyer fyerje të rënda gjatë debatit televiziv që i paraprinë raundit të dytë të zgjedhjeve presidenciale në Francë. Hollande, i cili sipas sondazheve do të fitojë mes gjashtë dhe dhjetë përqind më

No Pic available
  • 2008-06-01

Si e pagëzoi Shiraku sheshin "Skenderbej" ne 1978 ne Paris

Në pjesën e parë të këtij shkrimi të botuar në numrin e djeshëm u njohëm me një biografi të shkurtër të 76-vjeçarit Jonuz Ndreu, i cili që nga viti 1952 jeton në qytetin e Nju Jorkut në SHBA. Jonuzi është një nga djemtë e nacionalistit të njohur, Cen Elezit, nga Sllova e Dibrë