Rezultate te kerkimit per termin: +Jashtm +Sknder +Hyseni

Total: 20
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.184Z

Hyseni n vizit n Gjermani

Ministri i Punve t Jashtme i Kosovs, Sknder Hyseni, nga Haga, udhton pr n Berlin, ku t premten do t takohet me ministrin e Jashtm t Gjermanis, Guido Westerwelle. Ndrkaq, m 12 dhe 13 dhjetor, ministri Hyseni do t marr pjes n konferencn e nivelit t lart t organizuar nga Instituti Aspen me titull: Dia

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.342Z

Hyseni: Gjykata do ta rikonfirmoj pavarsin

(Update) Ministri i Jashtm i Kosovs, Sknder Hyseni, tha sot n Hag se Gjykata Ndrkombtare e Drejtsis, do t rikonfirmoj pavarsin e Kosovs. Ajo q dgjuam ishte vetm rikonfirmim i s drejts s rastit t Kosovs dhe t pavarsis s Kosovs, u tha ai gazetarve n Hag, pasi Serbia e paraqiti fjaln e saj. M tutje,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.074Z

Kosova në OKB, Rusia: Hyseni nuk do flasë si Ministër i Jashtëm

Ministri i Jashtm i Kosovs, Sknder Hyseni nuk do t lejohet nga Rusia q t flas n rolin e shefit t diplomacis n mbledhjen e sotme t Kshillit t Sigurimit t OKB-s, por thjesht si prfaqsues i pals kosovare. Vendimi sht marr nga Rusia, aleatja e fort e Serbis, e cila refuzoi krkesn e Ministrit Hyseni, q n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.251Z

Ministri Hyseni udhton pr n Hag

Ministri i Jashtm i Kosovs, Skender Hyseni, udhton sot pr n Hag, ku do t prfaqsoj Republikn e Kosovs n Gjykatn Ndrkombtare t Drejtsis, njofton Zyra pr informim e Ministris s Jashtme. T dieln, ministri Hyseni pritet t zhvilloj takime me ekspertt ligjor t Republiks s Kosovs n kt proces. Kto takime do

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.387Z

Vendimi n pranver

N Gjykatn Ndrkombtare t Drejtsis ka prfunduar seanca dgjimore rreth ligjshmris s pavarsis s Kosovs, n t ciln kan prezantuar argumente 29 shtete. Gjat procesit nntditor n Gjykatn e Bots, prfaqsues nga 14 shtete kan deklaruar se shpallja e pavarsis s Kosovs nuk ka qen n kundrshtim me asnj norm t apli

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.742Z

Këshili i Sigurimit diskutime për Kosovën

Kshilli i Sigurimit t Kombeve t Bashkuara diskuton sot raportin 3-mujor t Sekretarit t Prgjithshm, Ban Ki Mun mbi zhvillimet n Kosov. N raport u bhet thirrje autoriteteve n Prishtin e Beograd t bisedojn pr shtje praktike t bashkpunimit rajonal. Po kshtu, Sekretari i Prgjithshm ka shfaqur shqetsime

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.872Z

Ngatrrimi i aftsis shtetrore me matematikn

Nj ministr i Punve t Jashtme duhet t ket gjithmon nj ide t qart t politiks q duhet ndjekur sa i prket secilit shtet t veant dhe t kap do rast t prshtatshm pr ta shtjelluar at me krert e misioneve prkatse. N kt kontekst duhet ti themi tro Ministrit Hyseni, se t krijosh politik me hamendsimin e mundsi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama