Rezultate te kerkimit per termin: +Jashtm

Meta: total 631 / total_found 631 / time 0.000 / keyword[0] jashtm / docs[0] 631 / hits[0] 937 /
No Pic available
  • 2017-06-07

Lufta gjasht ditore e 1967-ës: Pse fitorja e Izraelit ka ln gjurm t thella edhe sot

Para 50 vjetsh nis lufta gjasht ditore: Izraeli sulmoi njkohsisht tre vende arabe fiqnj, q kishin krcnuar t asgjsonin shtetin hebre. Fitorja e Izraelit ka ln gjurm t thella n rajon edhe sot. Ndihej si nj krcnim ekzistencial pr Izraelin, kujton Moshe Milo kohn para shprthimit t lufts. Milo ishte asko

Ministria e Jashtme e Gjermanisë sqaron kush është babai i Bashës
  • 2017-04-18

Ministria e Jashtme e Gjermanisë sqaron kush është babai i Bashës

Përkundër mesazheve dhe deklaratave të forta e të prera në emër të qeverisë federale gjermane, vizita e Ministrit të Jashtëm Sigmar Gabriel është pasqyruar edhe në faqen zyrtare të këtij institucioni. Ajo që të bie në sy është fakti se në njoftimin e Ministrisë së Jashtm e gje

No Pic available
  • 2017-02-17

AFRIM N KOH LUFTRASH DHE KONFLIKTESH

  Prezantimi i par i ministrit t ri t Jashtm t SHBA-s n skenn ndrkombtare i dha tonin takimit t ministrave t Jashtm t Grupit G20 n Bon. Pr her t par Rex Tillerson u takua me kolegun rus Sergej Lavrov. Ministri i Jashtm rus  Sergej Lavrov pas takimit me kolegun e tij nga SHBA-ja, Rex Tillerson

Kathimerini: Rama përsëriti pretendimet e komunitetit çam
  • 2016-11-23

Kathimerini: Rama përsëriti pretendimet e komunitetit çam

Në një përpjekje për të ulur tensionet mes Greqisë dhe Shqipërisë, kryeministri Edi Rama mohoi se po ndjek një politikë të jashtmë me qëllimin për të diskutuar rikthimin e tokave të komunitetit çam që u përzunë nga Greqia gjatë Luftës së Dytë Botërore, por tha se nuk mun

Dëshmia tronditëse e spiunit grek për krimet, kontrabandën e kurvëritë në Sigurimin e Shtetit
  • 2016-09-11

Dëshmia tronditëse e spiunit grek për krimet, kontrabandën e kurvëritë në Sigurimin e Shtetit

Letra e grekut të ELAS, i angazhuar në strukturat e shërbimit sekret shqiptar, atje ku kishte grekë e dropullitë. Shthurja në radhët e zyrtarëve të lartë të sigurimit, tregtia me çorape e mallra të tjera. Detaje mbi marrëdhëniet e fshehta të Shqipërisë dhe Greqisë në vitet e p

No Pic available
  • 2016-08-30

Kultura dhe globalizmi

Prof. Dr. Haqif MULLIQI Globalizimi kulturor: diversifikim dhe riidentifikimin kulturor Moto: Globalizimi sikur po shndërrohet në një fjalë magjike të përditshmërisë sonë. Proceset zhvillimore tashmë, nga dita në ditë, sikur janë duke u mbështetur në konceptet e internacionalizimit t

Lu: Jemi të zhgënjyer nga Basha për rrëzimin e propozimit hibrid
  • 2016-07-14

Lu: Jemi të zhgënjyer nga Basha për rrëzimin e propozimit hibrid

Delegacioni i BE: Na vjen keq për lidershipin e PD. Nuk kemi sugjeruar ndonjë pushtet ekzekutiv Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Delegacioni i Bashkimit Europian nuk e fshehin zhgënjimin mbi refuzimin më të fundit nga ana e PD-së për formulën e propozuar për kompromis. Jemi të zhgënj