Rezultate te kerkimit per termin: +Jashtem +Evropian

Total: 1696
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.509Z

Mosmarreveshjet e shumta rreth Sherbimit te Jashtem Evropian

Shefe e Sherbimit te ri te Jashtem Evropian eshte e ngarkuara e BE per punet e jashtme Catherine Ashton. Dy te tretat e nepunesve te Sherbimit duhet te jene nepunes te Bashkimit Evropian ndersa nje e treta perfaqesues te ministrive te jashtme te shteteve anetare. Gjithesej duhet te kete rreth 3700

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.452Z

Sherbimi i Jashtem Evropian - fare mund te beje dhe cfare duhet te beje ai

Henry Kissinger si minister i Jashtem i SHBA-se eshte ankuar njehere se nuk e di se cfare numri telefoni ka Evropa. Thene qarte - ne Evrope nuk kishte nje partner per bisedime. Por me marreveshjen e re te Lisbones prej nje viti ne fuqi pritet qe kjo gjendje te ndryshoje. Nga njera ane Evropa me Cat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:27.211Z

Meta, me ministrat e Jashtem te SEECP: Shqiperia, progres

Zevendeskryeministri, njekohesisht ministri i Jashtem, Ilir Meta mori pjese ne dje Takimin Informal te Ministrave te Jashtem te Procesit i Bashkepunimit te Evropes Juglindore, SEECP, te organizuar nga ministri i Jashtem turk Ahmet Davutoglu, njekohesisht President i radhes se kesaj nisme te rendesis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.410Z

Ministri i Jashtem francez/Kushner uron Shqiperine per vendimin e vizave

12-11-2010 / Gazeta 55 Ministri i Jashtem belg Vanackere uron Haxhinaston per liberalizimin e vizave Ministri i Puneve te Jashtme dhe Evropiane te Republikes Franceze Bernard Kouchner vlereson kursin reformator te qeverise shqiptare te cilat bene te mundur qe Shqiperia te fitoje te drejten e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:58.544Z

BE, ministrat e Jashtem diskutime per Iranin

Ministrat e Jashtem te vendeve anetare te Bashkimit Evropian po pergatiten per te diskutuar mbi krizen iraniane. Diskutimet do te behen ne kuader te takimeve NATO-Rusi dhe OSBE, qe do te mbahen nga dita e neserme ne ishullin grek te Korfuzit. Sipas mediave greke, takimi eshte programuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:50.696Z

21 janari ministrat e Jashtem te BE-se takohen ne Bruksel

Diten e hene me 31 janar pritet te zhvillohet ne Bruksel mbledhja e ministrave te Jashtem te Bashkimit Evropian. Gjate ketij takimi pritet te diskutohet per situaten e krijuar ne Shqiperi pas demonstrates se 21 janarit e cila degjeneroi ne dhune dhe per pasoje humben jeten tre persona. Ne takimin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:26.263Z

Ministrat e Jashtem te BE, takim per Kosoven

Kosova do te jete nje nga temat e diskutimit gjate takimit te sotem te ministrave te Jashtem te vendeve te Bashkimit Evropian ne Bruksel. Kryesuesja e radhes e BE-se, Cekia, njoftoi se zhvillimet ne shtetin me te ri te botes do te jene ne fokus te takimit. Ministrat e 27 vendeve anetare d

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama