Rezultate te kerkimit per termin: +Jashtem +Hyseni

Total: 289
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.664Z

Hyseni takoi Ministrin e Jashtem te Zambise

Ne vazhden e takimeve te shumta dhe te komunikimeve intensive qe po zhvillon me vende qe ende nuk e kane njohur shtetin e Kosoves Ministri i Puneve te Jashtme i Republikes se Kosoves Skender Hyseni takoi sot ne Nju Jork Ministrin e Puneve te Jashtme te Republikes se Zambise Kabinga Pande. Ne kete t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:25.050Z

Hyseni, i pari minister i Jashtem

Qeveria e Kosoves emeroi dje ministrin e pare te Puneve te Jashtme te Kosoves te pavarur ministrin aktual te Kultures, Skender Hyseni. Hyseni eshte anetar i Lidhjes Demokratike te Kosoves, parti qe eshte pjese e koalicionit te kryesuar nga Kryeministri Hashim Thaci. Ne kete menyre, Hyseni behet i pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:41.660Z

Hyseni vazhdon lobimin per Kosoven

Ne kuader te fushates diplomatike, ministri i Jashtem i Kosoves, Skender Hyseni po vazhdon serine e takimeve me homologe dhe diplomate nga vende te ndryshme te botes. Sic njofton Ministria e Puneve te Jashtme, te marten Hyseni ka patur nje takim me ministrin e Jashtem te Mbretersise Hashemite te J

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.659Z

Hyseni ne pritjen e Organizates se Konferences Islamike

Ministri i Puneve te Jashtme Skender Hyseni gjate qendrimit ne New York dhe ne margjina te sesionit plenar te Asamblese se Pergjithshme ka marre pjese ne nje pritje te Organizates se Konferences Islamike OKI. Me kete rast Ministri Hyseni ka takuar nje numer ministrash te Jashtem dhe perfaqesuesish

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.569Z

Nju Jork Hyseni vijon lobimin

Shefi i diplomacise kosovare Skender Hyseni po vazhdon lobimin per njohje te shtetit te Kosoves pas miratimit te rezolutes se BE-se ne OKB. Ministri i Jashtem po qendron ne Nju Jork ku po zhvillon takime me perfaqesues te vendeve te ndryshme te akredituar ne Organizaten e Kombeve te Bashk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.914Z

Hyseni konfirmon njohjen nga Ishujt Maldive

Ministri i Jashtem kosovar, Skender Hyseni ka konfirmuar sot njohjen e pavaresise se Kosoves nga Ishujt Maldive. Ne nje konference per shtyp, Hyseni ka sqaruar se konfirmimi i ka ardhur permes nje letre zyrtare nga ministri i Jashtem i Ishujve Maldive. Njohja nga ky vend ishte paralajme

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:50.644Z

Rezoluta, Hyseni pershendet vendet e OKI

Ministri i Jashtem kosovar, Skender Hyseni ka pershendetur votimin e rezolutes per Kosoven ne sesionin e 33-te te mbledhjes se ministrave te Jashtem te vendeve te Organizates se Konferences Islamike. “Miratimi i kesaj rezolute eshte i rendesishem per proceset ne Kosove, pasi do te n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama