Rezultate te kerkimit per termin: +Jashtm +Kouchner

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.927Z

Frattini dhe Kouchner lobojnë fort për Shqipërinë

Vlersimi i progresit pr heqjen e vizave nga ana e Kshillit t Ministrave t BE-s sht br, pasi ka lobuar Italia dhe Franca. Madje, ministri i Jashtm italian, Franco Frattini, nj mbrojts i fort i ktij procesi, ka kujtuar premtimin q i sht dhn Kryeministrit Berisha pr kt shtje. Minis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.251Z

Kouchner kritikon Zvicrn

Ministri i Jashtm i Francs, Bernard Kouchner, ka kritikuar rezultatin e referendumit n Zvicr, pr ndalimin e ndrtimit t minareve n kt vend. Ai theksoi se sht i shokuar nga ky vendim, i cili sipas tij dshmon pr munges t tolerancs dhe shtoi se ky vendim duhet t shfuqizohet. N referendumin e dits s di

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.711Z

Kouchner-Meta: Lobing në BE për vizat shqiptare

Franca, prmes ministrit t Jashtm Kouchner, vlerson arritjet e Shqipris n plotsimin e detyrimeve t udhrrfyesit dhe siguron se do ta mbshtes propozimin e Komisionit Evropian pr liberalizimin e vizave. Z. Kouchner nnvizoi se do t vazhdoj t mbshtes fuqimisht procesin e integrimit evr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.419Z

Meta në Kabul, mbështetje Afganistanit

Zv.kryeministri dhe ministri i Punve t Jashtme, z. Ilir Meta, mori pjes n Konferencn Ndrkombtare t Kabulit, e cila u zhvillua n vijimsi t Konferencs s Londrs pr Afganistanin. Konferenca ka prfunduar me nj marrveshje pr t kanalizuar s paku pesdhjet prqind t ndihmave pr zhvillimin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.538Z

Vota pr jotoleranc

Vota e zviceranve, pr t ndaluar ndrtimin e minareve n vendin e tyre, ka vendosur n qendr t vmendjes prarjet politike dhe sociale n Zvicr dhe mund t jet nj paralajmrim pr forcimin e ri t popullistve e t ndjenjave kundr emigrantve. Vendimi i papritur dhe pjesmarrja e lart e votuesve n referendumin e s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.856Z

EULEX - SHQIPLEX

Sa m afr dats 15 qershor, kur do t duhej t hynte n fuqi Kushtetuta e Kosovs dhe t prfundonte faze e tranzicionit, sipas pakos s Ahtisarit mbi t ciln sht shpall pavarsia e Kosovs, aq me kundrthnse bhen deklarimet rreth fatit t UNMIK-ut. OKB-ja, duke u nxitur nga serbt dhe rust insistojn q ky mision t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama