Rezultate te kerkimit per termin: +Jashtme +Ditmir +Bushati

Meta: total 1000 / total_found 2107 / time 0.003 / keyword[0] jashtme / docs[0] 54741 / hits[0] 84392 / keyword[1] ditmir / docs[1] 5765 / hits[1] 7344 / keyword[2] bushati / docs[2] 11015 / hits[2] 26344 /
No Pic available
  • 2019-03-23

Indianët mashtrues, zbërthehen lidhjet e forta politike

Dhënia e nënshtetësisë shqiptare dy vëllezërve indianë, të kërkuar për mashtrim në vendin e tyre, duket se ka përfshirë një sërë emrash të rëndësishëm politikanësh. Ata e kanë marrë nënshtetësinë shqiptare në kohën kur në krye të Ministrisë së Jashtme ka qenë Ditmir

Zbulohet emri i ministrit shqiptar që ka dalë garant për indianët mashtrues
  • 2019-03-22

Zbulohet emri i ministrit shqiptar që ka dalë garant për indianët mashtrues

Thellohet skandali i dhënies së nënshtetësisë shqiptare dy shtetasve indian të kërkuar në vendin e tyre, për një mashtrim të disa bankave në vlerën mbi 725 milion dollar. Top Channel ka zbuluar se njëri nga dy vëllezërit indian Nitin Sandesara është bërë konsull nderi i Shqipër

A ka kapacitet Cakaj për Ministër të Jashtëm? Bushati jep përgjigjen
  • 2019-03-20

A ka kapacitet Cakaj për Ministër të Jashtëm? Bushati jep përgjigjen

Me apo pa Ditmir Bushatin Ministër, politika e jashtme është nga ato fusha konservatore nuk ka peshë të madhe individi. Kështu deklaron ish-Ministri i Jashtëm Bushati, ku pyetet mbi pasardhësin e tij Gent Cakaj. Çdo person që ushtron një përgjegjësi publike duhet të japë diçka nga ve

Çfarë po ndodh në PS, senatorët rebelohen kundër Ramës?!
  • 2019-02-12

Çfarë po ndodh në PS, senatorët rebelohen kundër Ramës?!

Përveç betejës së ashpër të opozitës nga të gjitha krahët dhe format, Edi Ramës i duhet të përballojë e sfidojë i vetëm edhe sulmet që i vijnë nga të tijtë. Si nga kritika nga ish-anëtarë apo deputetë, ashtu edhe thumba nga ish-ministra të shkarkuar së fundmi. Historia në PS

Nuk i di detyrat e shtetit, Arta Dade: Gent Cakaj e ka hallin te
  • 2019-01-30

Nuk i di detyrat e shtetit, Arta Dade: Gent Cakaj e ka hallin te

Ajo ishte një nga emrat ikonë të diplomacisë shqiptare që u rikthye në vëmendjen e opinionit publik, pasi u rreshtua hapur kundër vendimit të kryeministrit Edi Rama për të përzgjedhur Gent Cakajn si pasuesin e Ditmir Bushati në krye të ministrisë së Jashtme. Dhe ish-kryediplomatja sh

Rama i delegoi kompetencat Gent Cakajt, Meta sqaron situatën
  • 2019-01-23

Rama i delegoi kompetencat Gent Cakajt, Meta sqaron situatën

Presidenti Ilir Meta ka reaguar lidhur me delegimin e kompetencave të ministrit të Jashtëm nga ana e Kryeministrit Edi Rama, zëvendës ministrit Gent Cakaj. Ai tha se Presidenti nuk ndërhyn dhe nuk komenton për aktet e organizimit të brendshëm të ekzekutivit apo të ministrive. Unë si Pres

Kuvendi nis sot sesionin e ri, Rama pritet të votohet në krye të diplomacisë
  • 2019-01-21

Kuvendi nis sot sesionin e ri, Rama pritet të votohet në krye të diplomacisë

Pasditen e sotme, në orën 17.00 do të nisë sesioni i ri parlamentar. Pritet që në seancën e sotme kryeministri Edi Rama të dekretohet edhe në postin e ministrit për Europën dhe Punët e Jashtme në vendin e Ditmir Bushatit. Gjithashtu sot do të zëvendësohen edhe vendet që lanë bosh