Rezultate te kerkimit per termin: +Jashtme +Federica +Mogherini

Total: 688
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:58.735Z

Zëvendëskryeministri Peleshi pret Ministren e Punëve të Jashtme të Italisë Federica Mogherini

Zëvendëskryeministri Niko Peleshi priti sot Ministren e Punëve të Jashtme të Italisë, SH.S.ZNJ Federica Mogherini. Zëvendëskryeministri e vlerësoi vizitën e Ministres së Punëve të Jashtme të Italisë si një tregues të nivelit të shkëlqyer të marrëdhënieve e partneriteti strateg

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:54.429Z

Federica Mogherini shefja e re e Politikës së Jashtme në BE, zëvendëson Ashton

BRUKSEL- Tashmë u konfirmua! Federica Mogherini zgjidhet shefe e Politikës së Jashtme të Bashkimit Europian. Lajmi për emërimin e Mogherinit në postin e ministres së Punëve të Jashtme të BE-së u bë i ditur nga presidenti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:58.177Z

Kryeministri Isa Mustafa u takua me përfaqësuesen e lartë të BE-së për Punë të Jashtme, Federica Mogherini

Nju Jork, 29 shtator 2015 Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, u takua në Nju Jork me përfaqësuesen e lartë të Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme dhe Politika të Sigurisë, njëherësh zëvendës presidente e Komisionit Evropian, Federica Mogherini. Në takim, ku ishi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.358Z

Federica Mogherini më 25 Mars viziton Kosovën

Federica Mogherini, Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Europian për Politikë të Jashtme, do të vizitojë Kosovën në 25 Mars. Mediat kosovare raportojnë se nuk dihet ende axhenda e qëndrimit të saj, por një prej çështjeve që do të diskutohen e konfirmoi më herët gjatë fjalimit në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.475Z

Federica Mogherini, udhëtim në një tokë të minuar në Ballkan

Nga Enver Robelli Në prag të vizitës në Mal të Zi, Maqedoni, Bosnjë, Serbi, Shqipëri dhe Kosovë shefja e politikës së jashtme të BE-së Federica Mogherini tha: «Për Bashkimin Europian puna me Ballkanin perëndimor, një rajon në zemër të Europës, është prioritet kyç. Unë p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:28.132Z

Federica Mogherini: Jo zgjidhje ushtarake në Siri

Jo zgjidhje ushtarake në Siri. Mënyra e vetme për t’i dhënë fund konfliktit është dialogu politik. Kështu ka deklaruar shefja për Politikë të Jashtme në Bashkimin Europian, Federica Mogherini pas takimit me Ministrin e Jashtëm të Algjerisë gjatë një konference të përbashkët

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:12.274Z

Dorëhiqet Ministrja e Jashtme italiane, Mogherini zëvendëson Ashton

ITALI- Jep dorëheqje Ministrja e Jashtme italiane Federica Mogherini. Shkak i dorëheqjes është largimi i saj në Bruksel, ku do të marrë postin e Shefes së Diplomacisë Europiane. Më 30 gusht, në një samit të jashtëzakonshë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama